Ilość środków w funduszach kryptograficznych osiągnęła rekordowy poziom 72,3 mld USD

Napływ środków do produktów opartych o aktywa cyfrowe od 9 do 15 października wyniósł 80 mln USD, a łączna kwota środków w takich produktach wzrosła do nowego rekordu 72,3 mld USD.

Masowy napływ środków do funduszy instytucjonalnych

Zgodnie z najnowszym raportem CoinShares instytucjonalny napływ do produktów kryptowalutowych drastycznie wzrósł w zeszłym tygodniu. Łączne aktywa posiadane przez menedżerów instytucjonalnych osiągnęły 72,3 miliarda dolarów na tydzień kończący się w niedzielę 17 października, co jest najwyższym poziomem w historii. Dla porównania, instytucjonalne zasoby kryptowalut były warte 57 miliardów dolarów w marcu i osiągnęły 71,6 miliardów dolarów w maju. Poza Bitcoinem (BTC) największe wpływy udziałów odnotowała Polkadot (DOT) oraz Cardano (ADA) - odpowiednio 3,6 mln USD i 2,7 mln USD. Jeżeli chodzi zaś o dostawców, którzy odnotowali największe tygodniowe wpływy to ETC Group i 21Shares, odpowiednio 63,6 mln USD i 19,3 mln USD.
Zatwierdzenie bitcoinowych ETF-ów opartych na kontraktach futures może doprowadzić do znacznego napływu środków od amerykańskich inwestorów. W pierwszym kwartale odegrali oni znaczącą rolę w dynamice funduszy kryptograficznych. - skomentowali analitycy CoinShares.

Co dalej?

Bitcoin osiąga najwyższe tygodniowe zamknięcie w historii, a najwięksi gracze wchodzą masowo do gry. Cyfrowe złoto rośnie w oczekiwaniu na pojawienie się na rynku w najbliższej przyszłości dwóch funduszy giełdowych (ETF) opartych na kontraktach terminowych. ProShares Bitcoin Strategy ETF ma rozpocząć handel na nowojorskiej giełdzie już dziś. Notowanie ETF'ów w Stanach Zjednoczonych może przyciągnąć nowych inwestorów na rynek kryptowalut, dając im znany i wysoce regulowany pojazd, w którym mogą parkować swoje aktywa. Dzisiejszy dzień może być preludium do dynamicznego lotu pierwszej kryptowaluty na nowsze szczyty.

Komentarze

Ranking giełd