Kryptowaluta z grupy memecoinów oparta na blockchainie Solany doznała w ostatnich tygodniach zmożonego zainteresowania ze strony swojej społeczności. Okazuje się, że jej zwolennicy zbierają środki na to, aby reklamować ją w Las Vegas.
- Zwolennicy tokena dogwifhat (WIF) uruchomili zbiórkę środków na to, aby reklamować tę wirtualną walutę przez tydzień w Sphere w Las Vegas,
- Ilość zebranych środków przekroczyła już cel w wysokości 650 tys. dol.
Dogwifhat pojawi się w Las Vegas
Po przeprowadzeniu udanej zbiórki środków stosunkowo nowy memecoin oparty na Solanie dotrze do świadomości szerszego grona osób. Wszystko za sprawą wykupienia jego reklam w budynku Sphere położonym na wschód od Las Vegas Strip.
Ten zaś ze swojej zewnętrznej strony służy za billboard, który osoby bądź firmy mogą wynajmować za 650 tys. dol. tygodniowo, bądź 450 tys. dol. dziennie po to, aby reklamować swoje produkty bądź usługi.
Obecna kwota zebrana przez entuzjastów WIF, przekracza 672 tys. dol. Tak więc dogwifhat zostanie widoczny we wspomnianej przestrzeni przez co najmniej 7 dni. Co ciekawe, niespełna dzień po wydaniu ogłoszenia o prowadzonej zbiórce, kwota darowizn przekroczyła już 300 tys. dol.
[embed]//twitter.com/blknoiz06/status/1766680047547494658[/embed]
Aktualnie WIF plasuje się na 4 pozycji wśród memecoinów pod względem kapitalizacji rynkowej, która w jego przypadku wynosi nieco ponad 2,6 mld dol.
Biorąc pod uwagę inne wirtualne waluty, zajmuje on w tym przypadku aktualnie 50 miejsce. Obecna cena jednostkowa dla dogwifhat to około 2,64 dol. za monetę. W ciągu ostatniej doby jego kurs wzrósł o ponad 34%.
W zakresie 7-dniowym zyskał on z kolei aż 40% na wartości. Z perspektywy miesięcznej osiągnął blisko 600% skok cenowy. Co więcej, kryptowaluta ta ustanowiła dziś swoje ATH w pobliżu linii 2,68 dol.
Wykres WIF/USD. Źródło: tradingview.com
Co doprowadziło do rajdu?
Za sukcesem memecoina WIF może stać zarówno ożywienie względem projektu Solana, który stanowi konkurencję dla Ethereum, jak i rosnące wsparcie ze strony licznych kryptowalutowych platform handlowych. Token ten jest dostępny w ofercie największych giełd tj. Binance, Kraken i Bitget. Co więcej, można go nabyć nawet za pomocą aplikacji Robinhood.
Wspomniany memecoin zyskał także sympatię niektórych znanych osobowości z branży wirtualnych walut. Przykładem jest tu chociażby były dyrektor generalny BitMEX-a - Arthur Hayes. W nawiązaniu do tej wirtualnej waluty, w żartach udostępnił on zdjęcie na którym ma na głowie podobny kapelusz.
[embed]//twitter.com/CryptoHayes/status/1763412862289244390[/embed]
Obok na popularności zyskały także inne memecoiny oparte na Solanie - dla przykładu bonk inu (BONK) i Myro (MYRO). Przed przystąpieniem do inwestycji w tego typu projekty warto jednak pamiętać o tym, że są one obarczone dużo większym ryzykiem.
Choć wielu spekulantów, czy inwestorów liczy na to, iż odkrywając tego typu wirtualne waluty i gromadząc je, ma szansę na ogromny zysk, dane on-chain bezprecedensowo ujawniają, że te znajdują się głównie w rękach wielorybów.
Co to oznacza dla zwykłych członków społeczności? Otóż memecoiny charakteryzujące się niską kapitalizacją rynkową są dość mocno podatne na manipulacje i zmiany cenowe.
Duzi inwestorzy kontrolujący ponad połowę ich podaży, a w wielu przypadkach nawet ponad 80-90%, są w stanie zrzucić swoje tokeny na rynek, kosztem innych jego uczestników.
Komentarze