Glenn Arcaro usłyszał wyrok w sprawie BitConnect

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała wyrok przeciwko Glennowi Arcaro - głównemu promotorowi scamu BitConnect. Według regulatora, promował on go wśród inwestorów detalicznych w Stanach Zjednoczonych. Do wabienia ofiar wykorzystywał swoją firmę Future Money Ltd.

SEC znów poluje

SEC opublikowała najnowsze ustalenia dotyczące BitConnect na swojej oficjalnej stronie internetowej. Agencja poinformowała tam, że The United States District Court for the Southern District of New York wydał wyrok wobec Glenna Arcaro. Warto zauważyć, że wcześniej przyznał się on do winy za konspirację w celu popełnienia oszustwa telekomunikacyjnego. Sprawa miała związek z BitConnect - jednym z najbardziej kontrowersyjnych schematów Ponziego w świecie kryptowalut. Pierwsza skarga SEC przeciwko Arcaro pojawiła się na początku września. Wtedy to organizacja złożyła pozew przeciwko założycielowi Satishowi Kumbhani oraz głównemu amerykańskiemu promotorowi (Glenn Arcaro) i powiązanej z nim firmie. Komisja zarzuciła wszystkim stronom, że wyłudziły od inwestorów detalicznych około 2 miliardów dolarów poprzez "globalną nieuczciwą i niezarejestrowaną ofertę inwestycji w program dotyczący cyfrowych aktywów." Po wydaniu wyroków przeciwko oskarżonym, nakazano im zapłacić odsetki i karę cywilną w wysokości określonej przez sąd i potwierdzonej przez SEC.

Saga BitConnect z SEC

Regulator poluje na współpracowników BitConnect od dłuższego czasu. Już wtedy złożył pozew przeciwko pięciu osobom związanym z projektem piramidowym za promowanie i sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Mianowicie byli to Trevon Brown (a.k.a. Trevon James), Craig Grant, Ryan Maasen, Michael Noble (a.k.a. Michael Crypto) i Joshua Jeppesen. Komisja oświadczyła wówczas:
Będziemy dążyć do pociągnięcia do odpowiedzialności tych, którzy nielegalnie czerpią zyski z kapitalizowania zainteresowania społeczeństwa cyfrowymi aktywami.
Kilka miesięcy później agencja zawarła ugodę z trzema promotorami BitConnect, którzy musieli zapłacić ponad 12 milionów dolarów w bitcoinach i walutach fiat. Osobami tymi byli Joshua Jeppesen, Michael Noble i Laura Mascola. Zgodnie z umową, pierwszy z nich został obciążony około 3 milionami dolarów odszkodowania i odsetek wstępnych, 190 Bitcoinów odszkodowania i 150 000 dolarów kary. Musiał również zapewnić dostęp do swojego portfela BTC.

Komentarze

Ranking giełd