Giełda kryptowalut zawiesza działanie, by udaremnić złodziejom wypranie środków

Zdecentralizowana platforma przeznaczona do handlu wirtualnymi walutami znana jako THORSwap podjęła środki zapobiegawcze, aby uniemożliwić przepływ nielegalnych funduszy w kryptowalutowych aktywach.
Ogłoszenie o tymczasowym zawieszeniu giełdy zostało wydane 6 października br. Decyzja ta zapadła po konsultacjach z organami ścigania, doradcami oraz radcami prawnymi.

Popularny DEX zawiesił działanie

Choć zdecentralizowane giełdy mogą wydawać się atrakcyjne dla cyberprzestępców, w rzeczywistości i one są w stanie udaremnić im przenoszenie nielegalnie zdobytych środków w wirtualnych walutach. Przykładem na to są kroki zapobiegawcze podjęte przez platformę THORSwap obsługiwaną przez wielołańcuchowy THORChain. [embed]//twitter.com/THORSwap/status/1710162462639575065?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1710162462639575065%7Ctwgr%5Eb58e1b99d531ea0e9e07c0acc9d1a1232560d528%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fthorswap-goes-into-maintenance-mode-to-counter-illicit-funds-movement[/embed] Przestępcy zwykle wykorzystują tego typu giełdy do przenoszenia funduszy między wieloma blockchainami, co pozwala im na zacieranie za sobą śladów. THORSwap wykrywając potencjalne nadużycie, postanowił nałożyć blokadę na nieuczciwego użytkownika. Zgodnie z wydanym komunikatem skierowanym do inwestorów:
THORSwap pozostanie w tym trybie (konserwacji), dopóki nie zostanie wdrożone trwalsze i niezawodne rozwiązanie, aby zapewnić ciągłe bezpieczeństwo i integralność platformy

Reakcja użytkowników platformy THORSwap

Choć decyzja o tymczasowym wycofaniu wtyczki z platformy została przypisany temu, iż giełda ta chce służyć swoim klientom przez długi czas, większość użytkowników nie przyjęła jej z zadowoleniem. Co więcej, firma nie udostępniła większej ilości informacji związanych z trwającymi dochodzeniami i planami naprawczymi.

Hakerzy wyprali miliardy dolarów w kryptowalutach

Z najnowszego raportu opublikowanego przez firmę analityczną Elliptic wynika, że w samym 2023 r. cyberprzestępcom udało się wyprać aż 7 miliardów dolarów za pośrednictwem DEX-ów, mostów krzyżowych oraz innych platform, na których nie obowiązuje KYC. Ta oszałamiająca liczba przekroczyła oczekiwania ekspertów, iż do końca 2023 r. takie działania pochłoną 6,5 miliarda dolarów, a do 2025 r. może być to jedynie 10 miliardów dolarów. Co więcej, analitycy wskazali na ich rosnącą złożoność.

Komentarze

Ranking giełd