Dlaczego Solana (SOL) rośnie w nowym roku?

Solana w ostatnim tygodniu odnotowała wzrosty, ponieważ sieć nadal zyskuje kolejnych użytkowników. Z rajdem kryptowaluty zbiegła się ekscytacja nowym memecoinem - Bonk Inu (BONK). SOL zaczął odbudowywać straty, które poniósł po upadku FTX.
Obecnie natywny token sieci kosztuje ok. 13,24 USD, co oznacza tygodniowy wzrost o niemal 40%. Jest to świetny wynik - zwłaszcza patrząc w perspektywie ostatniego miesiąca, pół roku i roku.

Jak Solana radzi sobie z koneksjami FTX

Bonk Inu (BONK) od momentu uruchomienia szturmem zdobywa blockchain Solana. W jednostronicowym briefie na temat projektu założyciele mówią, że odrzucają tokenomikę w stylu Alameda na rzecz monety, która jest zabawna i daje każdemu w społeczności uczciwy udział. Platforma otrzymała również naprawdę miłą notatkę od konkurenta, współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina. W tygodniu świątecznym Nowego Roku zatweetował on, że "inteligentni ludzie", którym ufa, powiedzieli mu o "społeczności inteligentnych deweloperów w ekosystemie Solana". Dodał, że łańcuch ma "świetlaną przyszłość", a także że ma nadzieję, iż Solana "dostanie swoją sprawiedliwą szansę na rozkwit".

DeFi na Solana wciąż się rozrasta

Solana wydaje się bardzo dobrze znosić straty spowodowane przez upadek FTX. Przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę, jak bardzo cena spadła w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i w grudniu. Według Motley Fool, "rynek najwyraźniej wycenił wszystkie potencjalne scenariusze złych wiadomości i doprowadził Solanę do poziomu dołka". Dane on-chain pokazują, że wzrost nowych miesięcznych adresów dla Solany rósł w 2022 roku, pomimo głębokiej krypto zimy. Nowe miesięczne adresy i aktywne miesięczne adresy spowolniły wzrost w IV kwartale 2022 roku. Sieć jednak nadal pasywnie generuje nowe adresy i aktywnych miesięcznych użytkowników.

Nowa moneta meme

Bonk Inu z pewnością ubiega się o tytuł DOGE platformy Solana. Jednak to co spowodowało wzrosty tokena, to ogromne spalanie. Dzięki usunięciu części podaży z obiegu, twórcy zwiększyli wartość pozostałych monet. Dostawcy płynności osiągali również ogromne zyski ze względu na rosnący wolumen i ogromny popyt na memecoina. Token wzrósł w ciągu tygodnia o około 4300%. Już wtedy pojawiały się jednak obawy związane z nadmierną koncentracją podaży BONK. Ostatecznie wykładniczy wzrost kursu zatrzymał się na ATH osiągniętym 5 stycznia. Od tego dnia cena tokena spadła o ponad 66%.

Komentarze

Ranking giełd