„Firma będzie negocjować opłaty licencyjne z góry na kilka lat. Niektóre umowy, zwłaszcza z producentami, mogą obejmować lata poprzednie i znaczną liczbę lat nadchodzących”. - mówi Paul Rosenberg, dyrektor generalny BOTS IncW USA znajduje się ponad 9348 krypto-bankomatów w chwili pisania artykułu, a liczba urządzeń na całym świecie zwiększyła się o 80% w porównaniu z rokiem 2019. Jeżeli wzrosty pozostaną stałe lub jak eksperci z branży przewidują zwiększą się, to potencjalna wysokość tantiem może wynieść jeszcze większe sumy. BTZI liczy na polubowne porozumienie z amerykańskimi operatorami bankomatów kryptowalutowych, jednak sprawa z pewnością nie będzie prosta. W końcu mówimy tu o 216 milionach dolarów rocznie.
18 mln USD dla posiadacza patentu na krypto bankomaty
Firma ubiegająca się o miesięczny tantiem między 14-18 milionów dolarów to Bots Inc z siedzibą w Puerto Rico. Obecnie badają oni możliwość wszczęcia postępowania sądowego przeciwko operatorom bankomatów kryptowalutowych w całych Stanach Zjednoczonych.
Bots Inc (BTZI) nabyło spółkę zależną od First Bitcoin Capital Corp, która obejmuje prawa do amerykańskiego patentu nr 9 135 787, znanego jako „patent na bankomat Bitcoin”. Ten patent mówi o kupnie i sprzedaży kryptowalut z wykorzystaniem bankomatu kryptowalutowego lub bitomatu. Wiele elementów tej własności intelektualnej dotyczy standardów, które mają krytyczne znaczenie dla działania sieci Bitcoin ATM.
Firmy produkujące bankomaty kryptowalutowe i bitomaty mogą zostać zmuszone do korzystania z opatentowanej technologii do produkcji i sprzedaży swoich bankomatów Bitcoin. Tantiem może dosięgnąć także firmy i osoby fizyczne, które są właścicielami i obsługują sieci krypto bankomatów lokalnie i w całym kraju.
Komentarze