Wyrzucił dysk twardy z kluczami do 8000 BTC. Teraz walczy z władzami o pozwolenie na przeszukiwanie wysypiska śmieci

James Howells kontynuuje swoją batalię prawną o odszkodowanie w wysokości 495 milionów funtów brytyjskich (647 milionów USD). Poszło o to, że Rada Miasta Newport odrzuciła jego wniosek dot. poszukiwań na wysypisku śmieci, na którym znajduje się dysk twardy z danymi dostępowymi go jego bitcoinów.
  • Howells od lat chce przeszukać wysypisko śmieci, gdzie znajduje się dysk z kluczami prywatnymi do jego bitcoinów.
  • Władze miasta blokują mu dostęp do wysypiska, bowiem obawiają się negatywnych skutków środowiskowych.

Chce tylko znaleźć swoje BTC!

James Howells, programista z Newport, pozywa lokalną Radę Miasta w Wielkiej Brytanii o odszkodowanie w wysokości 495 milionów funtów brytyjskich (około 647 milionów USD). Powód? W 2013 r. przypadkowo wyrzucił do śmieci dysk twardy z kluczami prywatnymi do portfela z 8000 BTC. Wielokrotnie próbował go znaleźć, potrzebował jednak zgody na profesjonalne przeszukiwania wysypiska. Tyle że jego wniosek spotkał się ze sprzeciwem ze strony Rady Miasta. Howells jest do poszukiwań przygotowany w naprawdę profesjonalny sposób: zorganizował zespół ekspertów prawnych i takich, którzy za pomocą nowoczesnych technologii mają pomóc mu znaleźć dysk. Radni są jednak nadal na "nie". Teraz prawnicy pomogą mu więc złożyć pozew sądowy, który ma zostać rozpatrzony w grudniu.

10% dla miasta - to uczciwa cena?

Programista próbował już wszystkiego - obiecał nawet, że ​​przekaże miastu 10% wartości odzyskanych BTC - oczywiście jeżeli dysk twardy zostanie znaleziony. Rada Miasta Newport konsekwentnie odmawia. Powód? Twierdzi, że wykopaliska na wysypisku są groźne dla środowiska naturalnego. Na miejscu składowany jest m.in. azbest, zarejestrowano tam też duże stężenie metanu. Jest ryzyko, że "ruszenie" tego ekosystemu doprowadzi do emisji szkodliwych gazów. Trudno więc dziwić się radnym, że się tego boją. Na koniec warto dodać, że, by zapewnić bezpieczeństwo swoich BTC, ważne jest bezpieczne przechowywanie kluczy prywatnych w miejscu, do którego nikt inny poza nami nie ma dostępu. Klucze można przechowywać w portfelu sprzętowym, w formie papierowej w sejfie, itd. Kluczowe jest jednak zdanie o bezpieczeństwo nośnika.

Komentarze

Ranking giełd