Visa kupuje CryptoPunka za 50 ETH

Gigant płatności cyfrowych Visa wydał ponad 150 000 USD na zakup cyfrowego dzieła sztuki w formie NFT.

Visa wchodzi na pokład NFT

Visa ogłosiła 23 sierpnia, że ​​wydała 49,5 ETH ([cryptorate name="Ethereum" value="49.5"]) na zakup NFT - CryptoPunk #7610. W ten sposób amerykański behemot zademonstrował swoje wsparcie dla branży kryptowalut. Sama transakcja została wykonana 18 sierpnia. Jak wiemy, istnieje zaledwie 10 000 CryptoPunków, a dzieło sztuki, które jest teraz w rękach Visy to jeden z 3840 kobiecych punków, który wyróżnia się irokezem, zielonymi oczami i szminką. Warto podkreślić, że firma płatnicza nie zapłaciła samodzielnie za zakup. Zamiast tego licencjonowany bank Anchorage pomógł ułatwić transakcję. Ponoć Visa planuje zakup kolejnych NFT, jednak nie znamy szczegółów.

Źródło: //www.larvalabs.com/cryptopunks/details/7610

Jaki jest powód zakupu?

Część osób sądziła po ogłoszeniu tej informacji, że Visa zakupiła CryptoPunka w formie inwestycji, ponieważ już nie raz słyszeliśmy, jak ich cena potrafi drastycznie wzrosnąć, jednak tak wielka firma nie dokonywałaby tak nieznaczących ruchów. Szef ds. kryptowalut w Visa wyjaśnił, że firma zakupiła NFT w formie artefaktu. Gigant płatniczy posiada w swojej kolekcji już kilka zabytkowych dzieł związanych z handlem, w tym wczesne papierowe karty kredytowe i kastety oraz urządzenia używane przez sprzedawców do rejestrowania transakcji przed pojawieniem się elektronicznych terminali w punktach sprzedaży.
Czuliśmy, że CryptoPunks będą świetnym dodatkiem do naszej kolekcji artefaktów, które mogą upamiętniać przeszłość, teraźniejszość i przyszłość handlu. – powiedział w wywiadzie dla The Block szef ds. kryptowalut w Visa, Cuy Sheffield.
Visa opublikowała białą księgę na temat NFT, aby pomóc firmom zrozumieć, w jaki sposób mogą zintegrować niewymienne tokeny ze swoimi platformami i jak firma może im pomóc. Visa „aktywnie współpracuje” z wieloma swoimi klientami, pomagając im zrozumieć sposoby uczestnictwa w ekosystemie NFT, powiedział Sheffield, odmawiając podania konkretnych nazwisk. Trzeba napomnieć, że zakup CryptoPunka ze strony firmy płatniczej może wydawać się spory, jednak w porównaniu z najrzadszymi postaciami z kolekcji to nic. Obecnie najdroższy sprzedany Punk kosztował 7,58 mln USD.

Źródło: //www.larvalabs.com/cryptopunks

Komentarze

Ranking giełd