Teraz jest dobry moment, by wrócić na rynek kryptowalut. Arthur Hayes pisze o “Grupie Głupców”

Arthur Hayes, współzałożyciel BitMEX, w swoim najnowszym eseju „Grupa głupców” analizuje aktualne wydarzenia makroekonomiczne i ich wpływ na rynek kryptowalut. Przedsiębiorca ten sugeruje, iż zmiany w polityce banków centralnych mogą prowadzić do nowej hossy na bitcoinie i innych kryptowalutach.
  • Kurs wymiany dolara do jena jest kluczowym wskaźnikiem makroekonomicznym, który wpływa na globalną stabilność finansową,
  • Obniżki stóp procentowych przez banki centralne mogą przyczynić się do wzrostu płynności na rynkach, co z kolei sprzyja inwestycjom w kryptowaluty.

Znaczenie kursu dolara do jena

Arthur Hayes rozpoczyna swoją analizę od omówienia znaczenia kursu wymiany dolara do jena, który jego zdaniem jest najważniejszym wskaźnikiem makroekonomicznym. Wskaźnik ten ma fundamentalne znaczenie dla globalnej stabilności finansowej i wpływa na decyzje polityczne na całym świecie. Przedsiębiorca ten sugeruje, że Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed) powinna współpracować z Bankiem Japonii (BOJ) w celu szeroko zakrojonej wymiany dolara na jena. Taka strategia mogłaby wzmocnić japońskie Ministerstwo Finansów w jego wysiłkach na rzecz stabilizacji jena poprzez ukierunkowane interwencje na rynkach forex. //twitter.com/CryptoHayes/status/1798867218241093684?mx=2 W dalszej części eseju Arthur Hayes krytykuje politykę banków centralnych krajów G7. Zwraca on uwagę na wyraźne rozbieżności w stopach procentowych pomiędzy głównymi gospodarkami, gdzie Japonia utrzymuje stopę bliską zera, podczas gdy inne kraje oscylują wokół 4-5%. Inwestor ten kwestionuje popularne podejście do obniżania stóp procentowych jako narzędzia zarządzania inflacją. Zauważa, że mimo skoków inflacji, Bank Kanady i Europejski Bank Centralny niespodziewanie obniżyły stopy procentowe, co może sugerować ukrytą strategię gospodarczą mającą na celu wzmocnienie jena w kontekście napięć geopolitycznych i gospodarczych z Chinami.

Powrót hossy na rynku kryptowalut

Arthur Hayes widzi te zmiany w polityce monetarnej jako pozytywne dla rynku wirtualnych walut. Sugeruje, iż skoordynowane działania banków centralnych, mające na celu obniżenie stóp procentowych pomimo wysokiej inflacji, mogą przygotować grunt pod zwiększoną płynność na rynkach światowych. Taka sytuacja tradycyjnie sprzyja bardziej ryzykownym aktywom, takim jak bitcoin i inne kryptowaluty. Przedsiębiorca ten prognozuje, że obniżki stóp procentowych rozpoczęte przez Bank Kanady i Europejski Bank Centralny mogą wywołać hossę na rynku wirtualnych walut. 
Czerwcowe fajerwerki bankowości centralnej rozpoczęte w tym tygodniu wyrzucą kryptowaluty z letniego zastoju na półkuli północnej
– zauważa Arthur Hayes. Ekspert ten przewiduje, iż banki centralne wkroczą w cykl łagodzenia stóp procentowych, co przyniesie korzyści rynkowi kryptowalut.

Przyszłe perspektywy i strategie

W oczekiwaniu na zbliżające się spotkanie G7, Arthur Hayes przewiduje, że komunikat z tego zgromadzenia będzie odnosił się do manipulacji na rynkach walutowych i obligacji, lub przynajmniej zasygnalizuje kontynuację polityki akomodacyjnej. Podkreśla on, iż mimo konwencjonalnej ostrożności wobec zmian polityki w pobliżu ważnych wydarzeń politycznych, takich jak wybory prezydenckie w USA, nadzwyczajne okoliczności mogą skłonić do nieoczekiwanych posunięć. Arthur Hayes kończy swój esej wzmocnieniem swojego byczego stanowiska wobec bitcoina i kryptowalut. Zachęca społeczność kryptowalutową do wykorzystania nadchodzących zmian w polityce monetarnej. 

Komentarze

Ranking giełd