Wg Bloomberga, zwrócone mogłoby zostać 90% Bitcoinów, które teraz są zablokowane ze względu na sprawę upadłościową. Przed złożeniem formalnych ofert wierzycielom i inwestorom plan ten musi zostać jednak zatwierdzony. CoinLab dalej ma nierozstrzygnięte sprawy sądowe przeciwko Mt. Gox. Firma starała się o około 16 miliardów dolarów odszkodowania w związku z rzekomą umową licencyjną i przewidywanymi zyskami, które przepadły po upadku giełdy. Dokonanie przedterminowej płatności nie będzie obowiązkowe, a wierzyciele nadal będą mogli domagać się "ostatecznej płatności". Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany przez wierzycieli, nie oznacza to również, że płatność zostanie dokonana w najbliższym czasie. Należy również zauważyć, że aktualnie jest więcej roszczeń wobec Mt. Gox niż monet przechowywanych w depozycie powierniczym. Według CoinLab, na każdą zgłoszoną BTC przypada tylko 0,23 BTC. W związku z tym, jak wyjaśnił WizSec, wierzyciele mogliby potencjalnie zgłosić roszczenie do 21% swoich udziałów (90%) lub poczekać na potencjalną wypłatę 23% (100% możliwości roszczenia). To również zależy od wyniku toczącej się sprawy sądowej CoinLab. Oznacza to, że inwestorzy mogą ubiegać się o konkretną kwotę w walucie fiat, a nie, że są uprawnieni do odzyskania 90% swoich utraconych środków. Nie wiadomo również ile dokładnie BTC przechowywane jest w zablokowanych portfelach i nie dowiemy się tego przed końcem sprawy.*COINLAB SAYS AGREEMENT SUBJECT TO CREDITOR ACCEPTANCE *CREDITORS CAN CLAIM 90% OF BITCOIN THEY ARE OWED FROM MT. GOX *COINLAB REACHES DEAL WITH MT. GOX CREDITORS OVER BITCOIN CLAIMS story to follow
— Matt Leising (@mattleising) January 15, 2021
Straciłeś na giełdzie Mt. Gox? Pojawiło się światełko w tunelu
Porozumienie pomiędzy CoinLab a podmiotami prowadzącymi postępowanie upadłościowe Mt. Gox, może dać dawnym inwestorom nadzieję na odzyskanie części utraconych funduszy.
Umowa zawarta pomiędzy CoinLab, powiernikiem Mt. Gox, Nobuaki Kobayashi i MGIFLP - ramieniem Fortress Investment Group LLC - może pozwolić inwestorom na ograniczenie strat i wcześniejszą spłatę, zamiast czekania na toczące się postępowanie w nadziei na odzyskanie większej części środków.
Komentarze