Solana może odnieść sukces na miarę Apple. Twierdzi Raj Gokal

Współzałożyciel Solany uważa, że sieć ta ma potencjał do tego, aby odnieść sukces na miarę Apple w przestrzeni kryptowalut. Projekt ten chce stać się liderem wśród konkurencji, jeżeli chodzi o wydajność oraz zaspokajanie potrzeb użytkowników.
Solana (SOL) zajmuje obecnie ósmą pozycję wśród największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Choć projekt ten osiągnął spory sukces i zgromadził wokół siebie dużą społeczność, nie wszystko przebiegało w nim idealnie. Sieć Solany doświadczyła wielu awarii, co doprowadziło do kwestionowania jej niezawodności. 

Solana chce stać się liderem w branży krypto 

Współzałożyciel Solany - Raj Gokal zdradził niedawno w rozmowie z mediami, że wierzy w to, iż projekt ów może osiągnąć sukces na miarę Apple w przestrzeni wirtualnych walut. Branża ta stale ewoluuje, a różne kryptowaluty ścigają się ze sobą, aby ich sieci były, jak najbardziej przyjazne dla użytkownika, szybkie i bezpieczne.  Dla Solany ważna jest przede wszystkim wydajność. Raj Gokal chciałby, aby stała się ona liderem na tej płaszczyźnie wśród innych konkurencyjnych blockchainów. Według współzałożyciela Solany głównym celem jej inżynierii i ekosystemu jest stworzenie sieci, która przypomina zwykły Internet, podczas gdy tak naprawdę przeniosłaby ona użytkowników na zupełnie nowy poziom.  Idąc dalej, Raj Gokal porównał prace nad ulepszaniem Solany do wczesnego rozwoju firmy Apple. W jego opinii wszystko zaczęło się od nieustannego skupiania się na prostej interakcji, która musiała działać idealnie. 

Problemy związane z awariami sieci

Choć Solana należy obecnie do TOP 10 projektów kryptowalutowych o najwyższej kapitalizacji, a jej całkowita wartość rynkowa wynosi ponad 8,3 mld dol., wydaje się, że wciąż ma ona przed sobą długą drogę do osiągnięcia sukcesu. Wszystko z uwagi na osłabione zaufanie spowodowane częstymi awariami sieci.  Problemy z blockchainem opartym na mechanizmie Proof of History (PoH) Solany były w ostatnim czasie przedmiotem krytyki. Niektórzy członkowie społeczności wirtualnych walut zaczęli kwestionować jej niezawodność. Choć utrudnienia zostały rozwiązane, obserwatorzy licznych awarii wciąż podchodzą sceptycznie do tego projektu.  Wydaje się, że cel, do którego dąży Solana, jest dość odległy. Technologia blockchain i kryptowaluty wciąż są odbierane przez wielu interesariuszy tej branży za zbyt skomplikowane technicznie, aby być masowo używane. W tym przypadku porównanie z Apple, który znany jest z łatwości użytkowania, może więc okazać się mało trafne. 

Komentarze

Ranking giełd