(...) specjalne waluty wirtualne, takie jak bitcoin, wymagają do ich uzyskania określonych zasobów, własności, energii itp. Mają one wartość w sensie wymiany i są również wirtualną własnością. - uznał sąd odrzucając pozew, przytacza Wu-talk.Według werdyktu, bitcoina można porównać do licencjonowanych cyfrowych środków, takich jak tokeny spółek Baidu i Tencent.
Sąd w Szanghaju: bitcoin to cyfrowa własność
Sąd Ludowy w dzielnicy Minhang w Szanghaju uznał, że bitcoin jest wirtualną własnością o wartości wymiennej. BTC nie może być wykorzystywany do kupna towarów i usług, ale chińskie prawo nie zabrania wymieniać go na inne cyfrowe aktywa.
Werdykt sędziego padł podczas procesu pomiędzy kupującym i sprzedawcą koparki kryptowalut - podało chińskie źródło Wu-talk. Klient zażądał zwrotu pieniędzy, twierdząc że w związku z komunikatem banku centralnego, bitcoin nie ma żadnej wartości, tak samo jak kupiona przez niego koparka. Dodał też, że transakcja była nielegalna.
Sąd w Minhangu stwierdził, że bitcoin nie jest co prawda legalnym środkiem płatniczym, ale jest pozyskiwany z legalnej pracy oraz ma takie cechy jak wymienialność, unikatowość i znamiona cyfrowego towaru. W związku z tym umowa została uznana za ważną.
Komentarze