Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 20 września 2024 r.
Kolejna ważna postać z branży krypto wspiera Kamalę Harris
Jak widać, nie wszyscy przedstawiciele branży kryptowalut ślepo pójdą za Trumpem w imię jego probitcoinowych deklaracji. Coraz więcej osób z tego sektora opowiada się po stronie jego oponentki, czyli Kamali Harris. Teraz ogłoszono, że jej komitet wyborczy pracuje nad wdrożeniem kryptowalutowych aspektów do kampanii Demokratki. W tym natomiast ma jej pomagać jeden z największych entuzjastów bitcoina.
Czytaj więcej: Znany bitcoiner nie chce dopuścić do zwycięstwa Donalda Trumpa. Osobista zemsta czy troska o kryptowaluty?
BingX okradzione na 43 mln USD
Dzieje się we wrześniu na rynku krypto. Odnotowano dziś kolejny wielki skok na platformy do wymiany cyfrowych aktywów, w tym drugi na scentralizowaną platformę. Jak widać, hackerzy świetnie sobie radzą z łamaniem zabezpieczeń CEX-ów.
Czytaj więcej: Atak na jedną z większych giełd kryptowalut. Ogłoszono wstrzymanie wypłat po kradzieży 43 mln USD
AI zabije resztki anonimowości kryptowalut - twierdzi CEO Chainalysis
Szef topowej firmy analitycznej, która śledzi ruchy na blockchainach, w rozmowie z mediami podzielił się dosyć ponurą prognozą. Dotyczy ona tego, że wykorzystanie sztucznej inteligencji przez państwowe władze może jeszcze bardziej zredukować anonimowość, jaką gwarantują nam kryptowaluty. Michael Gronager wydaje się mieć sporo racji.
Czytaj więcej: Za 5 lat AI będzie miało większą kontrolę nad kryptowalutami – mówi CEO Chainalysis
Oto nowy "Zabójca Solany"? W czym blockchain Sui przewyższa tę sieć?
Ekosystem Solany zawdzięcza swoją popularność między innymi niskim kosztom transakcji, a ostatnimi czasy również byciem swego rodzaju "stolicą" memecoinów. Kiedyś nazywano go "zabójcą Ethereum", co brzmi dość śmiesznie, jeśli się spojrzy na to z boku. Jakiś czas temu jednak na horyzoncie pojawił się nowy blockchain, który może zaszkodzić popularności Solany. Tak przynajmniej twierdzą analitycy z K33. Sprawdźmy, w tym ta sieć ma przegonić łańcuch SOL.
Czytaj więcej: Ten blockchain zajmie miejsce Solany – wskazują analitycy K33
Stan Luizjana akceptuje bitcoina w płatnościach urzędowych
Adopcja kryptowalut postępuje i mamy tego kolejny przykład na szczeblu stanowym w przypadku amerykańskiej administracji. Znajdujący się na południu kraju stan wprowadził możliwość płacenia w bitcoinie oraz stablecoinie USDC za sprawy urzędowe. Pierwsza tego typu transakcja dot. grzywny za niszczenie przyrody. Jaki dokładnie plan mają władze stanu w związku z otwarciem się na cyfrowe aktywa?
Czytaj więcej: Ten stan w USA wprowadził płatności bitcoinem (BTC) oraz USDC za państwowe usługi
BigTechy blokują klientom przejście do konkurencji przy użyciu AI
Mamy wolny, kapitalistyczny rynek. A to oznacza, że możemy decydować o tym, od kogo kupujemy dane produkty lub usługi. Producenci tychże dóbr robią natomiast wszystko, aby utrzymać swojego klienta przy sobie, co oczywiście jest zrozumiałe. Okazuje się jednak, że BigTechy wykorzystują sztuczną inteligencję do tego, aby konsumenci nie mieli zbytnio możliwości przejścia do konkurencji. Czy to już przypadkiem nie zahacza o brak etyki?
Czytaj więcej: Oto jak firmy typu Apple wykorzystują AI, aby ich klienci nie przechodzili do konkurencji
Bardzo dziwne wybudzenie wielorybów BTC sprzed 15 lat
Jeżeli ktoś był górnikiem bitcoina przed halvingiem w 2012 roku i do dziś trzymał na swoim adresie otrzymane coiny, dziś jest multimilionerem. Kilku takich właśnie portfeli uaktywniło się po ponad 15 latach ciszy i przetransferowało swoje kryptowaluty na jedną z giełd. Jak ustalono, są to środki wydobyte jako jedne z pierwszych od momentu uruchomienia sieci BTC.
//twitter.com/lookonchain/status/1837031861819674881
Komentarze