Założyciel oraz były dyrektor generalny znanej giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych BitMEX, Arthur Hayes, zaapelował do społeczności wirtualnych walut, aby ta nie popełniała kluczowego błędu, jakim jest powrót do walut fiducjarnych zamiast inwestowania w bitcoina (BTC).
- Były CEO BitMEX-a zwrócił uwagę na zanikający optymizm wśród społeczności kryptowalut,
- Zdaniem Arthura Hayesa najlepszą strategią inwestycyjną jest kupowanie bitcoina, trzymanie go i agresywna akumulacja kolejnych BTC.
Sprzedaż BTC za waluty fiducjarne to błąd
Popularny przedsiębiorca Arthur Hayes po raz kolejny podzielił się ze społecznością kryptowalut swoimi spostrzeżeniami na temat rynku. Jego zdaniem wielu uczestników popełnia "okropny" błąd, wyprzedając swoje kryptowalutowe aktywa za waluty fiducjarne.
[embed]//twitter.com/CryptoHayes/status/1782909324396003502[/embed]
Ekspert ten odrzucił "krótkowzroczne" strategie polegające na zakupie wirtualnej waluty stosunkowo tanio i sprzedaży zaraz po dużym wzroście. Posługując się przykładem Solany (SOL), uznał, że choć niektórym inwestorom udało się ją kupić za 10 dolarów, a następnie sprzedać za 200 dolarów, to i tak są oni przegrani w perspektywie długoterminowej, ponieważ powrócili do pieniądza ulegającego inflacji zamiast przenieść środki do bitcoina.
Według opinii wydanej przez założyciela BitMEX-a, największa z kryptowalut jest "najtwardszym pieniądzem, jaki kiedykolwiek stworzono". Uznał więc, że przenoszenie zysków z wirtualnych walut na waluty fiducjarne jest najgorszym możliwym błędem.
Złote rady od Hayesa
Jeśli chodzi o spojrzenie na aktualną sytuację na rynku kryptowalut, Arthur Hayes postrzega hossę jako złotą okazję, z której niewielu potrafi skutecznie skorzystać. Krytykuje on osoby, które zachowują zbyt dużą ostrożność, zamiast kupić dane aktywo, trzymać je w długim okresie i akumulować, ignorując przy tym pokusę sprzedaży.
Według poglądów przedstawionych przez byłego CEO BitMEX-a, poważne zmiany makroekonomiczne sprzyjają kryptowalutom. Podkreśla on, że główne gospodarki dewaluują swoje waluty, co jest korzystne dla aktywów takich jak bitcoin. Pomimo chwilowej słabości, jaka widoczna jest na rynku wirtualnych walut, Arthur Hayes pozostaje do nich pozytywnie nastawiony w zakresie długoterminowym.
Czynniki potencjalnie wpływające na kryptowaluty
Założyciel BitMEX-a nakreślił powiązania między polityką gospodarczą a jej programami politycznymi. Podkreślił, że politycy często przekładają krótkoterminowe zyski wyborcze nad rozsądne strategie gospodarcze. Co więcej, ekspert ten spekuluje, że nadchodzące wybory w głównych państwach, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, spowodują zwiększenie wydatków rządowych, niezależnie od kondycji gospodarczej czy konieczności ponoszenia takich wydatków.
Arthur Hayes wspomina także o manipulacji wzrostem PKB za sprawą zwiększenia wydatków rządowych. Postrzega on to jako taktykę, która prawdopodobnie będzie szeroko stosowana w Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorca kończy swój esej, wzywając odbiorców swoich treści do pozostania w inwestycjach, wykorzystania zmienności i możliwości, jakie źle zarządzana polityka fiskalna stwarza dla skończonych, zdecentralizowanych aktywów, takich jak bitcoin.
Komentarze