PKO Bank Polski z pierwszą placówką w Metaverse

Spółka PKO Bank Polski weszła do świata Metaverse i przeniosła do niego jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie. Użytkownicy platformy Decentraland mogą odwiedzić wirtualną PKO Rotundę i zwiedzić udostępnioną w niej wystawę polskiej sztuki współczesnej.
Polski bank chce wykorzystać Metaverse do zdobywania doświadczenia i testowania rozwiązań technologicznych, które przyczynią się do rozwoju nowego kanału komunikacji z klientami.
- Metaverse w perspektywie dekady może stać się dla globalnej gospodarki impulsem rozwojowym takim, jak w przeszłości było pojawienie się komputera osobistego, Internetu czy smartfonów. Chciałbym, aby PKO Bank Polski był gotowy wykorzystać związane z tym szanse, a gdy Metaverse już dojrzeje – aby tak jak dotychczas, nadawał rytm w rozwoju technologicznym krajowego sektora bankowego i polskiej gospodarki. Droga do realizacji tego celu wiedzie przez gromadzenie wiedzy i doświadczeń budowanych podczas obecności w metaświecie – powiedział Paweł Gruza, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.
Dla odwiedzających Rotundę przygotowano wystawę polskiej sztuki współczesnej zgromadzonej przez PKO Bank Polski, wystawę poświęconą historii banku oraz galerię kart płatniczych. Bank przygotował również elementy grywalizacji, które zachęcają do odwiedzenia wirtualnej PKO Rotundy. Polegają one na zbieraniu cyfrowych kropek. W budynku przez cały czas obecne są także roboty, które pomagają odwiedzającym zapoznać się z podstawowymi informacjami o banku. Budynek zaprojektowano z wykorzystaniem najnowszych trendów w środowisku Metaverse, a zastosowane w nim rozwiązania zostały dobrane tak, aby nawigacja po nim była łatwa i intuicyjna. W ramach projektu PKO Bank Polski współpracował z SI-Consulting. Równocześnie bank stworzył niezależną wersję budynku, działającą w wirtualnej rzeczywistości osadzonej na platformie Mazer. Przy jej realizacji bank współpracował z firmą XR Wizards.

Komentarze

Ranking giełd