Zaktualizowana polityka prywatności firmy ConsenSys ujawniła, że domyślny dostawca usługi zdalnego połączenia (RPC) portfela MetaMask, czyli Infura, pobiera informacje o adresach IP i kluczach publicznych. Infura to pośrednik obsługujący węzły blockchain w imieniu użytkowników. W momencie gdy ktoś wykonuje transakcję z wykorzystaniem portfela MetaMask, Infura domyślnie transmituje transakcję do blockchaina Ethereum.
? @MetaMask Tracking IP Address.?
Consensys, the company that owns MetaMask, just updated its Privacy Policy to state that they are collecting your IP ADDRESS and your ETH ADDRESS when you send a transaction. Source?//t.co/LMoAJtMtFy pic.twitter.com/KJ8XNVsJPe — IT Tech (@IT_Tech_PL) November 24, 2022
Kiedy używasz Infury jako domyślnego dostawcy RPC w MetaMask, Infura będzie sczytywać Twój adres IP i adres portfela Ethereum podczas wysyłania transakcji – czytamy zaktualizowanej polityce prywatności z 23 listopada.
Czy jest się czego obawiać?
Infura, tak samo jak MetaMask, to produkt stworzony przez ConsenSys. Firma studzi jednak emocje i jak czytamy w wiadomości, którą otrzymaliśmy od jej przedstawiciela:Infura przechowuje informacje z zastrzeżeniem ograniczeń opisanych w sekcji „wykorzystywanie danych osobowych” naszej polityki prywatności. Infura nie wykorzystuje tych informacji w niewłaściwy sposób, a ConsenSys nie zarabia na tych informacjach, jak to robią niektóre firmy Web2.Co więcej ConsenSys informuje, że dane sczytywane przez Infurę, są niezbędne do przetwarzania żądań z portfela MetaMask. Adres IP jest potrzebny do przesłania informacji zwrotnej, a klucz publiczny Ethereum jest częścią żądania. Firma przypomina, że użytkownicy MetaMask mogą wskazać dowolnego innego dostawcę RPC, który przejmie zadania Infury, a wiele osób decyduje się na skonfigurowanie własnego węzła.
Komentarze
z
litości! tytuł nie jest po polsku…
plorto.pl/jak-sie-pisze/zczytuje-czy-sczytuje