Liquid staking to kolejna rewolucja świata kryptowalut. Giełda Bintense prezentuje korzyści tego rozwiązania

Liquid staking okazał się kolejną rewolucyjną innowacją w sektorze kryptowalut. Model ten oferuje użytkownikom nietuzinkową elastyczność oraz użyteczność. Giełda Bintense podzieliła się z nami swoimi spostrzeżeniami dot. tego jakie konsekwencje dla szerszego ekosystemu kryptowalut ma płynne stake'owanie cyfrowych aktywów.

Co to jest Liquid staking?

Liquid staking to rewolucyjna koncepcja, która umożliwia użytkownikom dostęp do wartości stake'owanych tokenów, jednocześnie uczestnicząc w innych zdecentralizowanych działaniach finansowych. Tradycyjnie, gdy użytkownicy stake'ują swoje tokeny w sieciach opartych o algorytm Proof of Stake, aktywa te są blokowane na określony czas, ale generując dla ich posiadaczy dochód pasywny. Jednak płynne stake'owanie pozwala użytkownikom otrzymać syntetyczny odpowiednik ich postawionych tokenów (jak np. stETH), który może być używany w innych protokołach DeFi. W przypadku giełdy Bintense możemy kupować i sprzedawać tokeny eteru.

Jak działa płynne stake'owanie?

W przypadku liquid stakingu użytkownicy deponują swoje tokeny u dostawcy tego typu usług, czyli pooli stakingowych, by ten następnie przekazał te tokeny walidatorom uczestniczącym w protokole algorytmu PoS. W zamian użytkownicy otrzymują syntetyczne tokeny, które reprezentują ich postawione aktywa. Te kryptowaluty można wykorzystać w różnych działaniach, zapewniając użytkownikom płynność oraz elastyczność.

Konsekwencje dla ekosystemu kryptowalut

Pojawienie się cyfrowych aktywów wywodzących się z działania liquid stakingu niesie znaczące konsekwencje dla szerszego ekosystemu kryptowalut. Odblokowując wartość stake'owanych tokenów sprawia, że liguid staking umożliwia użytkownikom uczestniczenie w dodatkowych działaniach finansowych, takich jak udzielanie lub zaciąganie pożyczek, ale i sprzedaż, bez poświęcania potencjalnych nagród wynikających ze stake'owania. Ta opcja więc zwiększa elastyczność użytkowników, która przyciąga więcej osób do ekosystemu blockchainów działający w oparciu o algorytm Proof-of-Stake, przyczyniając się do ich adopcji, a co za tym idzie, rozwoju ich systemów. Liquid staking oznacza więc zmianę paradygmatu w sposobie interakcji użytkowników z sieciami blockchain PoS. Zapewniając zwiększoną płynność i elastyczność, płynne stake'owanie otwiera nowe możliwości dla posiadaczy kryptowalut i przyspiesza przyjęcie zdecentralizowanego finansów w głównym nurcie. W miarę ewolucji krajobrazu kryptowalut, płynne stakowanie będzie odgrywać kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości finansów. Jeżeli chcecie skorzystać z tego typu opcji, to zdecydowanie wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na giełdzie Bintense.
Artykuł sponsorowany – nie traktuj zamieszczonych tutaj treści jako porady inwestycyjnej, przed podjęciem decyzji o inwestycji przeprowadź własną analizę każdego projektu. Niniejszy artykuł i jego treść zostały opracowane i rozpowszechnione wśród osób spoza Wielkiej Brytanii. Podane informacje nie są skierowane do jakiejkolwiek osoby lub podmiotu zlokalizowanego na terenie Wielkiej Brytanii, nie są przeznaczone do dystrybucji lub wykorzystania przez jakąkolwiek osobę lub podmiot. Produkty i usługi finansowe wymienione w tym artykule nie kwalifikują się w Wielkiej Brytanii. Kryptoaktywa są klasyfikowane w Wielkiej Brytanii jako ograniczone inwestycje na rynku masowym, co oznacza, że ​​są inwestycjami wysokiego ryzyka i nie są odpowiednie dla większości inwestorów detalicznych.

Komentarze

Ranking giełd