Konto KuCoin na Twitterze ofiarą ataku! Straty sięgają 22 000 USDT

KuCoin stał się ostatnią ofiarą ataku hakerów. Doszło do włamania na konto firmy na Twitterze. W jego wyniku niektórzy użytkownicy platformy stracili aktywa o wartości ponad 22 000 USDT.

Atak na KuCoin

Konto KuCoin na Twitterze zostało na krótko przejęte przez przestępców. Nawet niedługi czas wystarczył jednak, by użytkownicy platformy stracili ponad 22 000 USDT. Giełda była w stanie odzyskać dostęp do własnego konta i obiecała zwrócić poszkodowanym użytkownikom środki. Wszystko miało miejsce w nocy z 23 na 24 kwietnia. Giełda KuCoin ujawniła, że hakerzy przejęli jej konto na Twitterze na 45 minut. Ich celem było promowanie za pomocą profilu scamu. Mimo tego, że po 3 kwadransach udało się zapanować nad sytuacją, firma zauważyła, że na adres cyberprzestępców przesłano 22 transakcje o łącznej wartości 22 628 USDT. Giełda przekazała, że "zwróci wszystkie zweryfikowane straty [użytkowników] spowodowane włamaniem się do [jej] mediów społecznościowych". Jednocześnie spółka uspokaja. Poinformowała, że odzyskała w pełni swoje konto na Twitterze. Podkreśliła, że był to jedyny kanał, którego dotyczył atak, co oznacza, że strona internetowa i inne konta w mediach społecznościowych firmy nie zostały przejęte przez hakerów i są bezpieczne. //twitter.com/kucoincom/status/1650336619730436099?t=4qo2Gc_xjnhXkqLCOGYGqg&s=19   KuCoin obiecało również, że zwiększy poziom bezpieczeństwa swoich kont w social mediach i usprawni dotyczące tego tematu procedury, aby zapobiec podobnemu incydentowi w przyszłości.

Hakerzy atakują!

Najnowsze doniesienia i badania pokazują, że hakerzy nadal wykorzystują popularne konta na Twitterze do promowania scamów i kradzieży środków. Nierzadko przejmują tego typu profile i publikują na nich posty, w których namawiają do przesłania im danej liczby coinów, obiecując w zamian odesłać dwa razy więcej środków. Niektórzy internauci nadal dają się oszukać. Hakerzy przejęli wcześniej np. konto na Twitterze należące do dyrektora ds. strategii Circle, Dantego Disparte. Cel? Promowanie fake'owego aidropa USDC. Udało im się też ukraść dostęp do profilu News24 na Twitterze, aby promować inny nieprawdziwy airdrop. Robinhood był kolejną ofiarą hakerów. Wtedy promowali oni fake'owy token... Robinhooda.

Komentarze

Ranking giełd