Korea Południowa zbanuje prywatne kryptowaluty

Według ogłoszenia Koreańskiej Komisji Usług Finansowych (FSC) z dnia 3 listopada, dostawcy kryptowalutowych usług w kraju, nie będą już mogli obsługiwać żadnych cyfrowych aktywów, które niosą duże ryzyko prania pieniędzy. Aktualizacje te zostały dokonane w ramach wytycznych zawartych w specjalnej ustawie o płatnościach (Special Payment Act). Jest to rozporządzenie, które w głównej mierze dotyczy legalności kryptowalut w Korei Południowej.

Kryptowaluty skoncentrowane na ochronie prywatności użytkowników

Jednostka zwróciła szczególną uwagę na "ciemne monety", czyli kryptowaluty skoncentrowane na ochronie prywatności użytkowników np. Monero (XMR). Te ze względu na metody zapisu transakcji, są trudne do wykrycia przez grupę. Nowa ustawa może mieć niekorzystny wpływ na wykorzystanie monet takich jak Zcash (ZEC), Monero (XMR) i Dash (DASH). Oczekuje się, że zmiany zostaną wprowadzone w życie od marca 2021 roku. Kryptowalutowa ustawa wymaga, aby istniejące giełdy stosowały odpowiednią politykę KYC oraz politykę przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML). Giełdy w ciągu sześciu miesięcy od wprowadzenia w życie ustawy, będą musiały też zraportować wszystkie swoje działania. Poza tym, że nie będą mogły obsługiwać prywatnych monet, będą zobowiązane do potwierdzania prawdziwych nazwisk swoich klientów poprzez ich weryfikacje.

Giełdy już jakiś czas temu wycofały wsparcie

W związku z istniejącymi międzynarodowymi przepisami wiele giełd w tym kraju już dawno nie wspierało monet nastawionych na ochronę prywatności. We wrześniu 2019 r. południowokoreański oddział OKEx wycofał ze swojej oferty ZEC, XMR, DASH, Horizen (ZEN) i Super Bitcoin (SBTC), powołując się na wytyczne określone przez Financial Action Task Force. W tym samym czasie lokalna giełda Upbit ogłosiła, że przestanie obsługiwać handel trzema prywatnymi monetami.

Komentarze

Ranking giełd