Justin Sun został największym inwestorem projektu krypto Donalda Trumpa

Założyciel Tron, Justin Sun, ogłosił, że jego firma kupiła tokeny World Liberty Financial o wartości 30 milionów USD. Chodzi o projekt wspierany przez prezydenta elekta Donalda Trumpa.
  • Justin Sun przyznał, że jego firma kupiła tokeny World Liberty Financial, projektu Donalda Trumpa.
  • Tron staje się największym udziałowcem World Liberty Financial.

Justin Sun inwestuje w projekt rodziny Trumpów

Sun ogłosił na X nową inwestycję jego firmy.
Jesteśmy podekscytowani inwestycją 30 milionów USD w World Liberty Financial
- podał w social mediach, dodając, że Tron jest "największym inwestorem" projektu rodziny Trumpów.
Stany Zjednoczone stają się centrum blockchaina (...). Tron zobowiązuje się do ponownego uczynienia Ameryki wielką i przewodzenia innowacjom
- napisał dalej. Zakup tokenów World Liberty Financial nastąpił w ciekawym momencie: po tym, jak projekt został uruchomiony przy marnych wynikach giełdowych. Zainteresowanie tokenami było marne. Możliwe, że news dot. tego, że Tron wierzy w sukces tej platformy zmieni ten stan rzeczy.

Bitcoin zawdzięcza wiele Trumpowi

W poście Sun napisał też, że ​​„bitcoin zawdzięcza to Trumpowi”. Co dokładnie? To najpewniej odniesienie do tego, że rynek kryptowalut odżył po tym, jak Republikanin wygrał wybory w USA. Do tego prezydent elekt obiecuje, że jako głowa państwa wzmocni rynek miningu i ogólnie blockchaina. Eksperci spodziewają się m.in. powstania pozytywnych dla tokenizacji regulacji, co może wzmocnić pozycję Ethereum czy innych sieci, które służą do realizacji tego celu.

Sun inwestuje w banany

Skoro o tokenizacji mowa... Zaledwie tydzień temu, 21 listopada, Sun poinformował, że zapłacił 6,2 mln USD na aukcji za dzieło sztuki przedstawiające banana przyklejonego do ściany. Dodał, że ma w planach konsumpcję owocu. Czy banan przyklejony do ściany ma coś wspólnego z tokenizacją? Częściowo tak. W praktyce bowiem nabywca stał się właścicielem certyfikatu posiadacza tego ekscentrycznego dzieła sztuki. To oczywiste, że nie zapłacił ponad 6 mln USD za sam banan! Certyfikat można odsprzedać, może nawet z zyskiem. Dobrze pokazuje to idee tokenizacji. Tu certyfikat byłby po prostu w postaci tokena.

Komentarze

Ranking giełd