Jedna trzecia mieszkańców “swing states” chce zalegalizowania kryptowalut
Mariusz Przepiórka
Mniej więcej jedna trzecia wyborców w amerykańskich „swing states” zadeklarowała, że chciałaby, aby kryptowaluta była legalną formą płatności w ich stanie. Takie dane wynikają z badania przeprowadzonego przez londyńską firmę badawczą Redfield & Wilton Strategies na zlecenie Newsweeka.
Od 28% respondentów w Arizonie do 37% respondentów w Teksasie i Wisconsin wskazało, że zagłosowaliby na „tak” w głosowaniu, które zalegalizowałoby kryptowaluty. Sondaż przeprowadzono również wśród wyborców z Kalifornii, Florydy, Georgii, Karoliny Północnej, Ohio, Pensylwanii i Wirginii.
Wyborcy chcą pójść drogą Wyoming
Po uzyskaniu informacji, że stan Wyoming wprowadził przepisy przyjazne kryptowalutom, od 25% wyborców w Arizonie do 42% w Teksasie wskazało, że poparliby podobną ustawę w ich stanie. Z nadzieją na zachęcenie do inwestycji, przyciągnięcie mieszkańców i stworzenie miejsc pracy, stan Wyoming przyjął przepisy, które zwalniają transakcje kryptowalutowe z regulacji dotyczący opłat transakcyjnych.
Większość głosujących, którzy posiadają kryptowaluty, jako główne powody swoich inwestycji podawali perspektywę wysokich zysków oraz zainteresowania. Wyniki wskazały pewne poparcie dla stworzenia narodowej kryptowaluty USA powiązanej z wartością dolara amerykańskiego, większość wyborców stwierdziła jednak, że byłaby przeciwna temu pomysłowi.
Sprzeciw przeciwko narodowej kryptowalucie
Największy sprzeciw wobec narodowej kryptowaluty odnotowano w Arizonie, gdzie negatywną opinię wyraziło 40% wyborców. Georgia była jedynym stanem, w którym wyborcy wydawali się podzieleni, z 27% deklarującymi sprzeciw wobec narodowej kryptowaluty i 27% deklarującymi jej poparcie.
W całym sondażu mniej więcej jedna czwarta wyborców, którzy udzielili odpowiedzi, wielokrotnie wyrażała obojętność, mówiąc, że nie mają zdania, nie popierają ani nie sprzeciwiają się zalegalizowaniu kryptowalut na poziomie federalnym lub stanowym. W badaniu wzięło udział 9700 osób z 10 stanów.
Komentarze