Sieć Pyctor dla instytucji finansowych zwiększa bezpieczeństwo zasobów cyfrowych w skarbcach i usuwa pojedyncze punkty awarii.Prace nad projektem zaczęły się w pod koniec 2019 roku. Przed testami regulacyjnymi FCA, Pyctor przeszedł pilotażowy okres próbny z firmami jak DLA, Piper, R3 Tata Consultancy Services i Securosys. Transakcje testowane w wersji pilotażowej potwierdziły zdecentralizowany model operacyjny projektu i jego pozytywny zakres bezpiecznego przechowywania i przenoszenia aktywów. ING odgrywa aktywną rolę w walce z praniem brudnych pieniędzy w branży. Instytucja finansowa jest współtwórcą protokołu TRP (Travel Rule Protocol), który pomaga dostawcom usług w zakresie wirtualnych aktywów przestrzegać procedur AML i CFT opracowanych przez Grupę Specjalną ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF).
ING Bank testuje rozwiązanie do przechowywania kryptowalut
Holenderski bank ING, którego aktywa przekraczają 1 bilion dolarów, ujawnił szczegóły dotyczące wstępnych testów rozwiązania do przechowywania aktywów cyfrowych.
W "Pyctor" czyli projekcie, którego celem jest stworzenie infrastruktury do przechowywania i prowadzenia transakcji z udziałem kryptowalut, biorą również udział banki i firmy inwestycyjne, takie jak ABN AMRO, BNP Paribas Securities Services, Citibank, Invesco, Societe Generale, State Street, UBS i inne. Plan obrany przez firmy ma na celu zapewnienie bankom wygodnej obsługi kryptowalut. Pyctor znajduje się obecnie w sandboxie regulacyjnym brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA). Organ opracowuje model wydawania i zarządzania tokenami.
Według Hervé François szefa Blockchain w ING, Pyctor obejmuje wiele warstw zabezpieczeń, takich jak decentralizacja, MPC oraz sprzętowe moduły bezpieczeństwa (HSM). Przemawiając na Singapore Fintech Festival we wtorek, omówił dotychczasowe prace nad projektem.
Komentarze