Huobi rezygnuje z notowań Monero i 6 tokenów prywatności

Giełda kryptowalut Huobi wycofa ze swojej platformy siedem tokenów prywatności. To efekt presji regulacyjnej wywieranej na kryptowaluty skoncentrowane na zachowaniu prywatności użytkowników.
Huobi ogłosiła, że kończy obsługę handlową takich tokenów, jak Dash (DSH), Decred (DCR), Firo (FIRO), Monero (XMR), Verge (XVG), Zcash (ZEC) i Horizen (ZEN). Tokeny te zaczną być wycofywane z rynku 19 września, natomiast usługi depozytowe ustały w poniedziałek wraz z ogłoszeniem tej informacji. Użytkownicy zostali wezwani do zamknięcia otwartych zleceń na tokeny prywatności, a giełda anuluje wszelkie istniejące zlecenia w czasie delistingu i przekaże zablokowane środki na konta użytkowników.

Huobi zasłania się wymaganiami regulatorów

Huobi wskazuje, że podejmuje działania w celu spełnienia wymagań zgodności z przepisami w ponad 100 krajach, w których prowadzi działalność. W komunikacie przytoczono działania mające na celu przestrzeganie najnowszych regulacji finansowych, a także zasad zarządzania tokenami w firmie. Jedna z zasad stosowanych przez Huobi odnosi się do „wstrzymywania lub kończenia obrotu”, co daje Huobi Global prawo do rezygnacji z obrotu tokenami w określonych okolicznościach, które w szczególności obejmują tokeny prywatności. Giełda potwierdziła również, że zakończyła świadczenie usług handlowych dotyczących kontraktów terminowych, marży, ETP, OTC i usług bota handlowego. Na razie nie wiadomo jednak co jest powodem takich działań i czy stoją za tym wymogi nakładane przez regulatorów w poszczególnych krajach.

Huobi wejdzie na rynek USA

Huobi przymierza się do wejścia na rynek Stanów Zjednoczonych po zdobyciu zezwolenia Money Services Business (MSB). Jest to możliwe po uzyskaniu w lipcu 2022 licencji od FinCEN, biura Departamentu Skarbu USA stworzonego z misją ochrony systemu finansowego przed nielegalnymi transakcjami. Według wcześniejszych doniesień medialnych, tokeny prywatności znalazły się pod intensywną kontrolą w różnych jurysdykcjach na całym świecie. W ostatnich latach ich obrót został zakazany m.in. w Japonii, Korei Południowej i Australii.

Komentarze

Ranking giełd