Zakres tej decyzji jest znaczny, ponieważ umożliwia traktowanie bitcoinów jak pieniędzy lub innych instrumentów finansowych. Ułatwi to transakcje bitcoinowe, takie jak rosnące transakcje pożyczkowe lub transakcje repo, a tym samym poprawi płynność rynku kryptowalut - komentował, cytowany przez Les Echos, prawnik Hubert de Vauplane z Kramer & Levin.
Francja uznaje bitcoina za legalną formę pieniądza
Sąd gospodarczy we francuskim Nanterre uznał bitcoiny za walutę - donosi Les Echos. Decyzja o uznaniu kryptowaluty za formę pieniądza, zapadła 26 lutego, lecz upubliczniono ją dopiero teraz.
Bitcoina uznano za wymienny składnik wartości niematerialnej, podobny do waluty fiducjarnej. Decyzję sądu podyktowała konieczność ustalenia statusu kryptowaluty. Było to konieczne w rozpatrywanym przez niego sporze pomiędzy francuską giełdą kryptowalut Paymium a angielską firmą inwestycyjną BitSpread. Obie spółki kłóciły się o to do kogo powinny trafić bitcoin cash'e wygenerowane podczas forka w 2017 roku. Każdy otrzymał wówczas tyle samo bitcoin cash'y ile miał bitcoinów.
BitSpread pożyczył od Paymium bitcoiny i otrzymał przypisane do nich jednostki kryptowaluty powstałej po widelcu. W związku z tym giełda chciała aby firma oddała jej zarówno pożyczone bitcoiny, jak i wygenerowane przez nie bitcoin cash'e. Na tym sporze, którego wynik wciąż nie został ogłoszony, zyskała cała francuska społeczność posiadaczy kryptowalut.
Komentarze