Dziś startują ETF-y na Ethereum! Czego się możemy spodziewać po jego kursie w niedalekiej przyszłości?

Kurs etheru wystrzeli? Wszystko przez start ETF-ów ETH. Te mają zacząć działać już dziś. Ma mieć to o wiele większe przełożenie na cenę kryptowaluty niż miało w przypadku bitcoina.
  • Dziś wystartują ETF-y ETH.
  • Co to oznacza dla kursu etheru? Zdania ekspertów są mocno podzielone.

Kurs etheru wzrośnie przez ETF-y?

Firma analityczna Kaiko uważa, że pierwsze dni działania ETF-ów mogą wpłynąć na kurs ETH negatywnie. Powołała się na porażkę ETF-ów futures.
Wprowadzenie na rynek amerykańskich funduszy ETF opartych na kontraktach terminowych ETH pod koniec ubiegłego roku spotkało się z niezadowalającym popytem, ​​oczy wszystkich zwrócone są na uruchomienie ETF z dużymi nadziejami na szybką akumulację aktywów
– przekazał Will Cai, szef działu ds. indeksów Kaiko w lipcowym raporcie firmy.
Chociaż pełny obraz popytu może nie pojawić się przez kilka miesięcy, cena ETH może być wrażliwa na wartość napływów w pierwszych dniach
- dodał. Fundusze ETF mają pojawić się na giełdach dziś, czyli 23 lipca. I faktycznie, początkowo kurs ETH może przez nie ucierpieć. Może zajść zjawisko znane już z poletka bitcoina, gdy ETF Grayscale (przekształcony z trustu BTC) stał się źródłem wypłat środków, co skutkowało nadpodażą coinów na rynku, a przez to spadkami ceny. Teraz może stać się coś podobnego. Wielu inwestorów, którzy kupili akcje ETH trustu Grayscale, prawdopodobnie będzie chciało po starcie ETF-a dokonać wypłaty środków. Z kolei animator rynku kryptowalut Wintermute napisał w swoim raporcie badawczym z 21 lipca, że ​​spodziewa się, że fundusze ETF Ethereum będą mogły pochwalić się wpływami rzędu od 3,2 miliarda do 4 miliardów USD (w pierwszym roku działania).
Naszym zdaniem popyt na fundusze ETF prawdopodobnie będzie niższy niż oczekiwano, bliższy 3,2–4 miliardom USD
– podało Wintermute. //TWITTER.com/cryptognews/status/1815639928153268522

A może jednak wygrają byki?

Tymczasem firma ASXN przedstawiła bardziej byczą perspektywę. Jej eksperci przewidują średni miesięczny napływ kapitału do ETF-ów rzędu od 800 milionów do 1,2 miliarda USD. Z kolei Citi przewiduje, że do funduszy ETF wpłynie w ciągu pół roku 5,4 miliarda USD. Właściwie jest to zbieżne z analizą ASXN. Większość analityków zgadza się jednak, że jest mało prawdopodobne, aby fundusze okazały się takim sukcesem, jak w przypadku bitcoina. Inna sprawa, że Ethereum nie potrzebuje aż takich dużych wpłat do ETF-ów. Z badania CryptoQuant wynika, że ilość ETH utrzymywanych na giełdach spadła ostatnio do najniższego poziomu od wielu lat. Salda giełdowe spadły o 10% od początku roku - do 16,9 mln ETH. Do najniższego poziomu od lipca 2016 roku. Do tego od przejścia na Proof-of-Stake ether jest walutą deflacyjną. Oznacza to, że dodatkowe źródło drenowania podaży (nawet nie jakieś ogromne) może podnieść cenę ETH. Dziś jeden ether kosztuje 3440 USD, co przekłada się na spadek o 1% od wczoraj.

Komentarze

Ranking giełd