Crypto-2 satellite deployed with improved capabilities. Congrats @cryptosat for the second successful deployment with @SpaceX Transporter-6 mission. One more experiment towards practical cryptographic trusted setup in space orbit. pic.twitter.com/5OQq3Sx9jv
— Eric Zhang (@ericzhang90) January 3, 2023
Nie do wyśledzenia na Ziemi
Wygląda na to, że Cryptosat chce przekonać bogatych ludzi i duże firmy do przechowywania swoich Bitcoinów i innych kryptowalut w przestrzeni kosmicznej. Yonotan Winetraub, jeden z założycieli Cryptosat powiedział:Nawet jeśli zakopiesz komputer w górach, to i tak potrzebujesz kabla internetowego. Moc jest nadal potrzebna do działania. Musi być sposób na zagwarantowanie, że nikt nie może dotrzeć do urządzenia i manipulować nim.W maju Cryptosat wystrzelił Crypto1 za pośrednictwem rakiety Falcon 9 firmy SpaceX Transporter 5 Mission. Obiekt od jakiegoś czasu unosi się w przestrzeni. Po udanym pierwszym teście przyszedł czas na urządzenie o większej wydajności. Crypto2 posiada 30-krotnie większą moc obliczeniową niż pierwsza edycja urządzenia. Mimo tego, urządzenie nadal nie jest większe od kubka do kawy. Zaledwie w listopadzie ubiegłego roku firma zebrała 3 miliony dolarów od inwestorów, co oznacza, że w branży istnieje pewna wiara w pomysł Cryptosat. branży.
Lądowanie na Księżycu
Winetraub, który odgrywa kluczową rolę w projekcie, nie jest obcy podróżom kosmicznym. Ze swoją firmą SpaceIL stał się pierwszym, który zrealizował prywatne lądowanie na Księżycu w 2019 roku. Co więcej, jego firma nadal buduje urządzenia, które mają polecieć na Księżyc. Co prowda satelity Cryptosat nie wylądują na nim w najbliższym czasie, ale księżyc to oczywiście temat, który pasuje do kryptowalut - głównie za sprawą powiedzenia "to the moon". Winetraub skomentował:Powodem, dla którego to robimy, jest danie ludziom pewnych gwarancji dotyczących izolacji komputerów. Myślę, że jest to wyjątkowa okazja, aby przenieść technologię satelitarną na wyższy poziom, jednocześnie pomagając branży kryptowalutowej.
Komentarze