Jeden z wiodących amerykańskich banków - Citigroup Inc. (Citi) - planuje zwiększyć swoje wysiłki w zakresie kryptowalut. Instytucja w tym celu zatrudni kolejne 100 osób.
Citi coraz głębiej zanurza się w świat krypto
Zgodnie z
doniesieniami Bloomberga, trzecia co do wielkości instytucja bankowa w USA - Citigroup - planuje powiększyć swój zespół ds. aktywów cyfrowych,
zatrudniając 100 nowych pracowników. Dział ten będzie miał również
nowego szefa - Puneeta Singhvi - który będzie raportował do Emily Turner - szefowej działu rozwoju biznesu w banku. Rzecznik Citi powiedział:
Koncentrujemy się na ocenie potrzeb naszych klientów w przestrzeni aktywów cyfrowych.
Dział Singhvi opracuje strategię, która umożliwi współpracę wielu wewnętrznych operacji. Chodzi o to, aby
połączyć bankowość inwestycyjną i usługi związane z papierami wartościowymi, z aktywami cyfrowymi i technologią blockchain.
Według Turner, Citi
wierzy w potencjał blockchain i kryptowalut, "w tym korzyści płynące z wydajności, natychmiastowego przetwarzania, frakcjonalizacji, programowalności i przejrzystości." Dodała ona, że jednostka ds. cyfrowych aktywów będzie również koncentrować się na "angażowaniu się z kluczowymi wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami, w tym klientami, startupami i organami regulacyjnymi."
Wcześniej Singhvi był szefem działu blockchain i aktywów cyfrowych handlu biznesowego w Citigroup.
To właśnie tam zainicjował wiele z pierwszych kroków banku w tej przestrzeni.
Historia Citi z kryptowalutami
Gigant bankowy dołączył do kryptowalut w maju, kiedy ogłosił plany udostępnienia usług handlu aktywami cyfrowymi dla menedżerów aktywów i biur rodzinnych. Itay Tuchman - globalny szef działu walutowego w Citi - zauważył, że ruch ten był podyktowany szybkim wzrostem zainteresowania klientów tą klasą aktywów.
Kilka miesięcy później, instytucja finansowa zaczęła rozważać handel kontraktami terminowymi na Bitcoina na Chicago Mercantile Exchange (CME). Rzecznik Citi powiedział jednak, że inicjatywa ta będzie ostrożnie analizowana ze względu na obowiązujące wymogi regulacyjne.
Komentarze