Stablecoiny to kryptowaluty powiązane z wartością wspieranej przez rząd waluty fiducjarnej. W przypadku USDC jest to dolar amerykański. Są one zazwyczaj w pełni zabezpieczone rzeczywistą gotówką i aktywami. Dzięki temu są chronione przed zmiennością charakterystyczną dla kryptowalut i są szczególnie popularne wśród tradycyjnych instytucji finansowych wchodzących na rynek kryptowalutowy.
- Rozszerzenie obsługi USDC w kolejnych blockchainach otwiera drzwi dla instytucji, giełd, deweloperów, które mogą wprowadzać innowacje i mieć łatwiejszy dostęp do zaufanego i stabilnego dolara cyfrowego - powiedział Joao Reginatto, wiceprezes ds. produktu w Circle.Firma podała, że USDC powinien funkcjonować na Arbitrum, NEAR, Optimism i Polkadot do końca roku. Kompatybilność z Cosmosem ma zostać uruchomiona na początku 2023 roku. Ogłoszone rozszerzenie sprawi, że wkrótce całkowita liczba blockchainów kompatybilnych z USDC wzrośnie do 14. Token jest już obsługiwany w sieciach Ethereum, Solana, Avalanche, Polygon, TRON, Algorand, Flow, Hedera i Stellar.
Circle uruchomi protokół CCTP
Kierownictwo Circle ogłosiło również uruchomienie protokołu CCTP (protokół transakcji między blockchainami) dla USDC, który usprawni proces transakcji kryptowalutowych. Protokół będzie w szczególności pomagał programistom w tworzeniu portfeli, aplikacji i narzędzi usług finansowych, które umożliwiają bezproblemowy transfer USDC między sieciami.- Protokół CCTP ostatecznie umożliwia funkcjonowanie USDC jako uniwersalnej warstwy płynności dolara w całym ekosystemie, zapewniając najbardziej efektywny kapitałowo sposób przenoszenia wartości w całym ekosystemie kryptowalutowym - powiedział Reginatto.Oczekuje się, że protokół będzie dostępny na Ethereum i Avalanche do końca roku, a zgodność z innymi blockchainami ma być osiągnięta w 2023 roku.
Komentarze