Cathie Wood mówi, jak AI i bitcoin zmienią nasz świat

Dyrektor generalna ARK Invest - Cathie Wood  - weszła ostatnio na temat bitcoina i sztucznej inteligencji, podkreślając implikacje gospodarcze obu tych zjawisk.

Cathie Wood mówi o wpływie bitcoina i AI na gospodarkę

W ostatnim poście na X (ex-Twitter) dyrektor generalna ARK Invest -  Cathie Wood - stwierdziła, że bitcoin i sztuczna inteligencja mogą pozytywnie wpłynąć na gospodarkę. W swoim tweecie wspomniała o potencjale transformacyjnym synergii AI i bitcoina, podkreślając możliwości i pozytywne implikacje, jakie obie technologie niosą za sobą i jak mogą wpływać na różne branże.
Konwergencja bitcoina i sztucznej inteligencji może zmienić sposób organizacji firm, powodując zmniejszenie kosztów i eksplozję produktywności. Byłam pod wrażeniem możliwości, jakie tworzą ci genialni przedsiębiorcy [z rynku AI i blockchaina]
- napisała. Tematem od pewnego czasu interesuje się jej firma. ARK Invest opublikowało raport zatytułowany „Investing In Artificial Intelligence: Where Will Equity Values Surface?". Temat nie jest zresztą obcy ani Wood, ani jej współpracownikom. ARK od dawna inwestuje w aktywa związane z blockchainem, ale też w różne akcje związane ze sztuczną inteligencją. Spółka posiada nawet udziały w giełdzie Coinbase i firmie Robinhood, która umożliwia handel kryptowalutami i - jak niedawno się dowiedzieliśmy - jest wielorybem w sieci Ethereum.

Bycie pionierem się opłaca

We wspomnianym wcześniej raporcie podkreślono filary strategii, jaką obrało ARK Invest. Zdaniem autorów dokumentu takie, a nie inne podejście firmy przyniosło spore korzyści jej inwestorom. Przykładowo, fundusz ETF ARK Disruptive Innovation, który wyspecjalizował się w inwestowaniu w sztuczną inteligencję i inne nowoczesne technologie, osiągnął lepsze wyniki niż indeks Nasdaq 100. Mowa o rocznym wzroście na poziomie 41,2%. Choć dla fanów bitcoina może się wydać to niskim zyskiem, na rynku tradycyjnych aktywów to spory sukces. Czy jednak Wood ma rację? Tak, fuzja blockchaina, bitcoina i sztucznej inteligencji może wywołać transformację na poziomie operacji korporacyjnych, potencjalnie zmieniając skalę produktywności i dynamiki kosztów. To zaś może potem przełożyć się na hossę na rynkach, bowiem wartości spółek będących w takim otoczeniu mocno rosnąć.

Komentarze

Ranking giełd