Podczas gdy operatorzy kiosków są zobowiązani do rejestracji w FinCEN, nie są zobowiązani do rutynowego zgłaszania konkretnych lokalizacji swoich kiosków. To ogranicza zdolność agencji federalnych do identyfikacji bitomatów w obszarach, które zostały określone jako obszary wysokiego ryzyka dla przestępstw finansowych i mogą obejmować handel ludźmi i narkotykami.Po drugie, bitomaty "mogą nie zbierać informacji o tożsamości użytkownika". To z kolei zapewnia "pewien stopień anonimowości" i sprawia, że wirtualne waluty są "atrakcyjne dla przestępców". Według Coin ATM Radar, strony internetowej, która pozwala operatorom bankomatów na samodzielne zgłaszanie lokalizacji bitomatów, szybko rozprzestrzeniają się one w całych Stanach Zjednoczonych. W styczniu 2017 roku w Stanach Zjednoczonych aktywnych było łącznie 560 urządzeń. Dziś ta liczba wzrosła do ponad 30 000. Raport GAO wyodrębnia również Bitcoina jako najczęściej wykorzystywaną monetę do popełniania przestępstw.
Bitomaty mogą ułatwiać handel ludźmi – uważa GAO
Biuro Odpowiedzialności Rządu Stanów Zjednoczonych (GAO) opublikowało raport szczegółowo opisujący, w jaki sposób kryptowaluty - i bitomaty - mogą być wykorzystywane do ułatwiania handlu ludźmi i narkotykami.
Raport wymienia dwa główne powody, dla których bitomaty mogą pomagać w ułatwianiu działalności przestępczej. Czytamy w nim:
Komentarze