BitFlyer stworzy opartą na blockchainie usługę głosowania

Japoński oddział firmy bitFlyer Blockchain opracował narzędzie, które pomoże jego klientom w przeprowadzaniu głosowań akcjonariuszy. BitFlyer poinformował w ogłoszeniu, że aplikacja będzie nazywać się bVote. Nowe narzędzie stworzy możliwość głosowania udziałowców spółek bez wychodzenia z domu.

bVote - łatwe głosowanie akcjonariuszy spółek

Jak wyjaśniono w ogłoszeniu, bVote przyczyni się do usprawnienia głosowania na walnych zgromadzeniach akcjonariuszy. Zasadniczo, udziałowcy będą mogli oddać swój głos na decyzje podejmowaną przez spółkę bez konieczności wychodzenia z domu. Firma bitFlyer wyjaśniła, że aplikacja, dzięki zastosowaniu technnologii blockchain pomoże zapobiegać manipulacjom i oszustwom podczas głosowania. Wszyscy członkowie zarządu będą musieli zeskanować swoją kartę My Number (identyfikator podobny do Social Security Number w Stanach Zjednoczonych). Kiedy to zrobią, będą mogli oddać swoje głosy. Yuzo Kano, dyrektor generalny BitFlyer Blockchain, powiedział, że narzędzie zostało stworzone, aby usprawnić spotkania firmowe. Dzięki bVote członkowie, którzy nie mogą pojawić się na spotkaniu, nadal mogą oddać swój głos. Dodał, że zastosowanie technologii blockchain ma zmniejszyć częstotliwość występowania manipulacji lub oszustw wyborczych.
"Nie ma możliwości zmienić zapisów na blockchainie i wszyscy zainteresowani mogą je w każdej chwili sprawdzić. Dzięki sieci blockchain, można również zobaczyć, w jaki sposób formularze pełnomocnictwa były wykonywane w przeszłości. Ponieważ za każdym razem używane są te same podpisy elektroniczne, jeśli ktoś użyje nowego, stanie się to oczywiste. ".
Firma bitFlyer Blockchain nie znalazła jeszcze żadnych klientów na bVote. 26 czerwca przetestuje ona produkt na własnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Kano spodziewa się, że popyt będzie rósł w miarę dostosowywania się ludzi i firm do zmian stylu życia, spowodowanych pandemią koronawirusa.

Pandemia zmieniła trendy

Nowa platforma bitFlyer stara się wejść w aktualny trend - zdalną obsługę. Pandemia koronawirusa uświadomiła firmy, że czas zmienić model funkcjonowania na bardziej zdalny. Spółki takie jak Facebook, Twitter czy Walmart opracowały już nowe koncepcje swobodnej pracy, co zasadniczo pozwala niektórym pracownikom pracować z domu tak długo, jak tylko chcą. Takie podejście ma jak najbardziej sens. Jeżeli firmy będą w coraz większym stopniu pozwalać na pracę zdalną, mogą one zredukować różne inne koszta w perspektywie długoterminowej tj. koszty wynajmu, energii itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kadra kierownicza firmy również mogła korzystać z takiej samej swobody. Platforma taka jak bVote może pomóc spółkom przenieść spotkania zarządu do internetu, co znacząco poprawi komfort ich pracy. Jeżeli interesuje was temat adopcji blockchaina w głosowaniach, zapraszamy do przeczytania naszego obszernego artykułu na ten temat: Wybory online z wykorzystaniem blockchain?

Komentarze

Ranking giełd