Bitcoin jest wart więcej niż 3 największe banki na świecie

Największa kryptowaluta na świecie, jaką jest BTC, po przekroczeniu poziomu 60,000 dolarów wyprzedziła 3 największe banki świata pod względem kapitalizacji rynkowej.

Bitcoin pokonuje banki

Kapitalizacja Bitcoina przekroczyła 1,15 biliona dolarów po wejściu na rekordowy poziom przekraczający 61,000 USD. Market cap tej kryptowaluty wyprzedził łączną kapitalizację 3 największych banków jak JPMorgan Chase, Bank of America oraz Industrial and Commercial Bank of China, która wynosi nieco ponad 1,08 biliona dolarów. Po spadku BTC do 55,000 USD kapitalizacja wciąż jest wysoka i wynosi około 1,03 biliona dolarów. Warto dodać, że ten poziom był wcześniej wskazywany przez analityków jako prawdopodobna strefa konsolidacji. Część analityków zauważyła, że wzrost tej kryptowaluty jest imponujący, ponieważ wartość sieci Bitcoin wzrosła od zera do 1 biliona dolarów 3,6 razy szybciej niż gigant technologiczny Microsoft. Firma analityczna Ecoinometrics, zajmująca się analizą kryptowalut opublikowała dane, pokazujące, w jakich przedziałach BTC musi handlować, aby całkowicie zaćmić złoto. Temat ten debatowano wśród inwestorów od dłuższego czasu, jednak dopiero od niedawna takie wzrosty wydają się być mocno prawdopodobne. Warto dodać, że w międzyczasie zarówno Visa, jak i Mastercard godzą się z koniecznością włączenia bitcoina do swoich przyszłych strategii korporacyjnych.

Zmienność Bitcoina

Część osób podchodzi sceptycznie do kryptowalut ze względu na wahania, które są czasami dosyć intensywne. Dla przykładu w ciągu ostatnich 24 godzin cały rynek kryptowalut stracił ponad 120 miliardów dolarów, po tym jak Bitcoin spadł o prawie 10%, zaraz po uzyskaniu ATH w wysokości 61,700 USD. Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez firmę Bybt.com zajmującą się analizą rynku kryptowalut, w ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano długie pozycje Bitcoin o wartości prawie 2 miliardów dolarów. Drugi co do wielkości zasób kryptograficzny na świecie, Ethereum również został zlikwidowany na długich pozycjach o wartości prawie 250 milionów dolarów.

Komentarze

Ranking giełd