Co ukrywa Iran na Ethereum?
Z biegiem lat coraz więcej podmiotów korzysta z funkcjonalności jaką daje technologia blockchain. Jeśli używamy blockchaina z rozwagą i z głową da to nam wiele możliwości. Musimy uważać, co "wrzucamy" do publicznych ksiąg. Zapisanie danych/informacji w blockchainie może okazać się bardzo korzystnym rozwiązaniem dla firmy (np. transparentność/bezpieczeństwo) lub błędem, za który może płacić (odszkodowania - RODO) przez wiele lat.
W publicznych blockchainach możemy znaleźć naprawdę ciekawe informacje takie jak - kiedy urodził się Satoshi Nakamoto (może to fałszywa informacja), numer telefonu do byłej dziewczyny (lepiej nie dzwońcie), irański kurs blockchain/kryptowalut czy tabela oprocentowania Alior Banku SA dla klientów indywidualnych. Tego rodzaju informacje pozostaną z nami na zawsze, uważaj więc, co udostępniasz w publicznym łańcuchu bloków.
W niniejszym artykule zostaną przedstawione dwa przykłady (dobry i zły) wykorzystania prostych smart contractów na blockchainie Ethereum (jako księgi publicznej).
Komentarze