Do grupy tej należą takie instytucje jak HBSC, Mastercard, Wells Fargo, BNY Mellon, Citi, TD Bank i SWIFT. Na obecnym etapie RLN nie jest pełnoprawną platformą, a jedynie systemem testowym do "proof of concept". Pilotaż będzie trwał przez 12 tygodni. W oświadczeniu czytamy:
W ten pilotażowy projekt zaangażowani są członkowie amerykańskiej społeczności bankowej i płatniczej. Cieszymy się ze współpracy z New York Innovation Center (NYIC), które jest częścią Federal Reserve Bank of New York.Szczegóły dotyczące platformy są skąpe, ale wiadomo, że banki planują emisję cyfrowej waluty w postaci dolarów amerykańskich, choć "potencjalnie koncepcja może zostać rozszerzona o wykorzystanie różnych walut i regulowanych stablenecoinów". Platforma jest również w stanie obsłużyć różne tokeny, które powinny być w pełni wymienne.
Projekt będzie odbywał się w środowisku testowym i będzie wykorzystywał wyłącznie symulowane dane. Nie ma na celu promowania jakichkolwiek decyzji politycznych i nie jest sygnałem, że Fed przygotowuje się do obowiązkowego rozwoju i emisji publicznej waluty cyfrowej.Wcześniej pojawiły się informacje, że NYIC współpracuje z Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych, aby przetestować rządowe kryptowaluty w ramach projektu Cedar.
Komentarze