Amerykańscy regulatorzy zarzucają kłamstwo firmie Voyager

Rezerwa Federalna oraz Federalna Korporacja Gwarantowania Depozytów (FDIC) wskazały, że firma Voyager Digital, która jest w trakcie likwidacji, składa fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia.
Amerykańscy regulatorzy nałożyli na firmę kryptowalutową zakaz prowadzenia działalności, a nawet zobowiązali ją do podjęcia natychmiastowych działań naprawczych w celu usunięcia fałszywych i wprowadzających w błąd oświadczeń. Regulatorzy podkreślili, że firma Voyager sugerowała, że jest ubezpieczona w FDIC, a fundusze klientów, którzy zainwestowali w Voyagera, są pod ochroną FDIC. Firma twierdziła nawet, że fundusze są bezpieczne także w razie upadku samej spółki Voyager. Voyager przedstawił te twierdzenia na różnych platformach, w tym na swojej stronie internetowej, w aplikacji mobilnej i kontach w mediach społecznościowych. Fed i FDIC zgodnie stwierdzili, że oświadczenia są fałszywe, a na podstawie uzyskanych informacji można uznać, że wprowadzały one w błąd klientów, którzy na ich podstawie powierzyli swe środki spółce Voyager i teraz nie mają do nich dostępu.

Voyager zatopiony przez 3AC

We wspólnym oświadczeniu podpisanym przez radców prawnych ds. egzekucji prawa w obu podmiotach poproszono firmę Voyager o przedstawienie pisemnego uzasadnienia i dowodów, jeśli nadal twierdzi, że jej oświadczenia są zgodne z prawdą. Dodatkowo firma musi przedstawić pełną listę oświadczeń, które złożyła w odniesieniu do ubezpieczenia depozytów wraz z dokumentacją potwierdzającą ich prawdziwość. Firma Voyager złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie art. 11 na początku tego miesiąca, ponieważ odczuwała skutki ekspozycji kredytowej na singapurski Three Arrows Capital, upadły fundusz hedgingowy działający w branży kryptowalutowej.

Komentarze

Ranking giełd