Tylko 8% Amerykanów ma dobre zdanie o kryptowalutach – ujawnia ankieta CNBC

Według badania CNBC All-America Economic Survey w ostatnim czasie amerykańskie nastawienie do kryptowalut gwałtownie się pogorszyło. Jedynie 8% Amerykanów ma o nich dobre zdanie.

Nowa ankieta CNBC All-America Economic Survey opublikowana 7 grudnia sugeruje, że pod koniec listopada jedynie 8% Amerykanów uważa kryptowaluty za "dobre". Jeszcze w marcu tego roku przychylne podejście do wirtualnych walut miało 19% respondentów.

Ponadto, w badaniu wskazano, że wśród ankietowanych:

  • 18% ludzi jest pewnych przyszłości kryptowalut (spadek z 19% odnotowanych w marcu)
  • o prawie połowę spadł odsetek osób o neutralnych poglądach do kryptowalut (do 18% z 31%)
  • gwałtownie wzrosła liczba osób hejtujących kryptowaluty (z 25% w marcu do 43% w listopadzie)
  • 53% twierdzi, że kryptowaluty powinny mieć taki sam lub nawet większy nadzór niż akcje i obligacje

Ankieta CNBC - jak Amerykanie postrzegają kryptowaluty

CNBC: nastawienie do kryptowalut gwałtownie się pogorszyło

Ogólnoamerykańska ankieta ekonomiczna CNBC została przeprowadzona między 26 a 30 listopada. Miała jednak stosunkowo niewielką próbę 800 respondentów, z błędem marginesu +/- 3,5%. Mimo tego, że nie wskazywała, co spowodowało negatywne podejście Amerykanów do kryptowalut, prawdopodobnie znaczącą rolę odegrały tu ostatnie wydarzenia w branży. Między innymi mające miejsce w listopadzie zablokowanie środków klientów oraz upadłość FTX, czyli trzeciej co do wielkości giełdy kryptowalut świata pod względem wolumenu obrotów.

Sentyment niedoświadczonych inwestorów

Brian Brook, dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Bitfury przemawiając w tym tygodniu na CNBC Financial Advisor Summit, podkreślił, że kryptowaluty są w 90% rynkiem detalicznym, co oznacza, że sentyment niedoświadczonych inwestorów naprawdę ma znaczenie:
A więc kiedy czytasz historie FTX na pierwszej stronie Wall Street Journal, dosłownie każdego dnia przez ostatnie 30 dni… to jakie są efekty...
Jego zdaniem z tego powodu nowe podmioty i osoby na rynku boją się inwestować.

Komentarze

Ranking giełd