Kryptowalutay są coraz bardziej popularne w krajach Ameryki Południowej, a jej mieszkańcy chcą kryptowalut nie tylko jako zabezpieczenia przed inflacją, ale jako metody płatności.
Kryptowaluty coraz popularniejsze
Niedawna ankieta Visa udostępniona mediom ujawniła, że 25% wszystkich użytkowników kart kredytowych w Ameryce Łacińskiej chciałoby eksperymentować z kryptowalutami, gdyby podmioty przetwarzające płatności dały im taką możliwość. Dane ankietowe również ujawniły, że 78% konsumentów spodziewa się w przyszłości korzystać z nowych technologii płatniczych - w tym kryptowalut.
58% ankietowanych spodziewa się dokonywania płatności za pośrednictwem sieci społecznościowych (takich jak WhatsApp Pay, WeChat Pay czy w przyszłości Facebook Pay).
42% z nich spodziewa się również płatności biometrycznych, czyli uwierzytelnianych za pomocą odcisków palców, siatkówek lub rozpoznawania twarzy.
Warto dodać, że Ameryka Łacińska jest już światowym liderem pod względem adopcji kryptowalut. Niedawne badanie przeprowadzone przez Chainalysis ujawniło, że Wenezuela i Kolumbia zajmują czołowe miejsca w światowym rankingu w tej dziedzinie. W tym regionie rozwinęło się już kilka startupów, które wykorzystują kryptowaluty do ułatwiania przekazów pieniężnych, pożyczek i innych transakcji. Na przykład WhatsApp Pay był gotowy do wprowadzenia w Brazylii, zanim napotkał problemy prawne w ostatniej chwili, a Wenezuela włączyła usługę natychmiastowych płatności SMS i usługę płatności kryptograficznych offline.
Zasoby cyfrowe przyszłością
Kryptowaluty zajęły trzecie miejsce pod względem istotności w branży technologicznej.
Zasoby cyfrowe pokonują inne technologie, takie jak Internet Rzeczy (Internet of Things - IoT) z popularnością w wysokości 22% i wirtualną/rozszerzoną rzeczywistość z 10%. Podczas pandemii koronawirusa zmieniło się wiele nawyków, a konsumenci zaczęli dostosowywać się do zmienionego krajobrazu handlu detalicznego. Znacząco spadło wykorzystanie gotówki, a wzrosło zapotrzebowanie na płatności zbliżeniowe.
W czasach kryzysu pojawiają się nowe możliwości, a wstrząsy spowodowane pandemią mogą rzeczywiście zapewnić impuls zarówno dla płatności kryptograficznych w tym regionie, jak i globalnie.
Komentarze