Ostrzeżenia Archive | CrypS.

Brytyjskie FCA ostrzega przed klonem podszywającym się pod Wells Fargo

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) wydał w środę ostrzeżenie o firmie-klonie, która podszywa się pod amerykańskiego giganta bankowego – Wells Fargo. Według komunikatu, oszuści wykorzystują legalne dane autoryzowanego przez FCA oddziału instytucji.

Scamerzy używają domeny wf-europe.com, za pomocą której wysyłają do ludzi e-maile. Adres nie pokrywa się jednak w żadnym stopniu z oficjalnym, należącym do Wells Fargo Securities International Limited. W komunikacie możemy przeczytać:

Należy mieć świadomość, że oszuści mogą podawać inne fałszywe dane lub mieszać je z niektórymi poprawnymi danymi zarejestrowanej firmy. Mogą z czasem zmieniać dane kontaktowe na nowe adresy e-mail, numery telefonów lub adresy fizyczne.

Klon jest pojęciem używanym przez brytyjskiego regulatora. Odnosi się ono taktyki stosowanej przez oszustów podczas kontaktowania się z ofiarami. Próbują oni przekonać je, że pracują dla autoryzowanej firmy w Wielkiej Brytanii. Pozostałe licencjonowane przez FCA oddziały Wells Fargo to Wells Fargo Asset Management (International Limited), Wells Fargo Bank (National Association), oraz Wells Fargo Capital Finance (UK) Limited.

Jeśli korzystasz usług autoryzowanej firmy, dostęp do usług Rzecznika Finansowego oraz ochrony FSCS będzie zależał od dokonywanej inwestycji oraz usług świadczonych przez firmę. Jeśli chcieliby Państwo uzyskać dalsze informacje na temat ochrony, upoważniona firma powinna być w stanie pomóc.

– dodało FCA.

LINK DO OFICJALNEGO OSTRZEŻENIA

ostrzeżenie kryptowaluty scam

Uwaga na Mining Express

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Ostrzegamy przed Mining Express, które podaje się za kopalnię kryptowalut i oferuje swoim klientom stały dochód w zamian za płatne plany. Model biznesowy spółki przypomina piramidę finansową i została ona założona przez osobę, oskarżaną o udział w oszustwie na ponad 37 mln USD.


Mining Express

  • STRONA: miningexpress.com

Brazylijczyk zakłada biznes MLM na Ukrainie

Mining Express to spółka z siedzibą w ukraińskim Kirowohradzie, którą założył Brazylijczyk Kaze Fuziyama. Człowiek ten jest znany w swoim kraju z udziału w nieuczciwych spółkach One Thor Brasil i D9 Club.

Jak podaje brazylijski Portal do Bitcoin, pierwsza z wymienionych, którą promował Fuziyama, zajmowała się sprzedażą materaców, poduszek, sprzętów do odchudzania i telefonów komórkowych. Zaangażowane w to osoby często nie otrzymywały obiecanych pieniędzy, a władze prowincji Mato Grosso wydały komunikat, w którym przestrzegały, że spółka nosi znamiona piramidy finansowej.

D9 Club było zaś potwierdzonym oszustwem inwestycyjnym, które doprowadziło Brazylijczyków do strat szacowanych na 200 mln reali, czyli ponad 37 mln USD. Fuziyama był w nim wysoko postawionym promotorem.

W 2018 roku Brazylijczyk założył Mining Express, organizując na Ukrainie wystawną inaugurację. Zaczął także pojawiać się w mediach i opowiadać historię swojego sukcesu, według której kryptowaluty pozwoliły mu zarobić 50 mln USD, za które otworzył spółkę.

Kaze Fuziyama: Facebook/ Portal do Bitcoin
Kaze Fuziyama: Facebook/ Portal do Bitcoin

Mining Express – legalna kopalnia czy oszustwo?

Mining Express posiada polską, rosyjską, brazylijską i japońską wersję językową. Jej użytkownicy otrzymują obietnicę stałych, miesięcznych dochodów „z wydobycia Ethereum” (kopalnia znajdowała się swego czasu na 25 miejscu wśród pooli wydobywczych ETH). Dostępne pakiety kosztują od 100 do 35 000 dolarów. Spółka obiecuje także nagrody za rekrutację nowych użytkowników. Zgodnie z jej stroną, najaktywniejsi promotorzy mogą liczyć na bonusy takie jak bitcoin, Lamborghini i Rolls-Royce.

Pomimo że spółka prawdopodobnie posiada kopalnię kryptowalut, wielopoziomowa rekrutacja i płatne pakiety wskazują na to, że jej główne dochody mogą opierać się właśnie na pieniądzach od nowych klientów, co czyniłoby ją piramidą finansową.

Według Portal do Bitcoin, Mining Express znalazło się na celowniku brazylijskich władz, które prowadzą w jego sprawie śledztwo związane z oferowaniem nielegalnych usług finansowych. 

ostrzeżenie kryptowaluty scam

FCA ostrzega przed Coinburp Limited

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Brytyjskie FCA ostrzegło przed firmą Coinburp Limited, która w dniu dzisiejszym zamierza uruchomić token CoinBurp $BURP i pierwszą ofertę DEX. 

Jak twierdzi regulator, spółka nie posiada jeszcze pełnej rejestracji w FCA. Złożyła jednak wniosek o rejestrację. Coinburp widnieje w Rejestrze Tymczasowej Rejestracji (TRR) FCA. TRR został utworzony, aby umożliwić istniejącym firmom zajmującym się kryptowalutami kontynuowanie handlu, podczas gdy FCA ocenia ich wniosek.

Mimo to, rejestracja w TRR, nie pozwala żadnej firmie twierdzić, że jest zarejestrowana lub autoryzowana przez FCA. Firmy z tym statusem mogą jednak kontynuować handel.

FCA po raz kolejny ostrzegł też ogólnie przed rynkiem kryptowalut. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać:

Tokeny kryptowalutowe mogą stać się bardzo trudne do sprzedania lub mogą znacznie zmniejszyć swoją wartość – a konsumenci, którzy w nie inwestują, powinni być przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy. Jest mało prawdopodobne, że będziesz miał możliwość odwołania się do Financial Ombudsman Service lub Financial Services Compensation Scheme, jeśli coś pójdzie nie tak.

LINK DO OFICJALNEGO OSTRZEŻENIA

 

ostrzeżenie kryptowaluty scam

Warning: Undefined array key 3 in /home/klient.dhosting.pl/cryps/wp-includes/class-wp-query.php on line 3300

Warning: Undefined array key 4 in /home/klient.dhosting.pl/cryps/wp-includes/class-wp-query.php on line 3300

Warning: Undefined array key 5 in /home/klient.dhosting.pl/cryps/wp-includes/class-wp-query.php on line 3300

Warning: Undefined array key 6 in /home/klient.dhosting.pl/cryps/wp-includes/class-wp-query.php on line 3300

Warning: Undefined array key 7 in /home/klient.dhosting.pl/cryps/wp-includes/class-wp-query.php on line 3300

Warning: Undefined array key 8 in /home/klient.dhosting.pl/cryps/wp-includes/class-wp-query.php on line 3300

Warning: Undefined array key 9 in /home/klient.dhosting.pl/cryps/wp-includes/class-wp-query.php on line 3300