Obrót 24h
$ -
Obrót 30 dni
$ -
Liczba coinów
-
OKEx to jedna z największych giełd kryptowalut na świecie. Została założona w 2014 r. przez chińskiego potentata bitcoin, Stara Xu, który odpowiedzialny jest również za stworzenie OKCoin. Siedziby OKEx znajdują się na Malcie i Seszelach.
Platforma oferuje handel setkami różnego rodzaju kryptowalut oraz par walutowych. Akceptuje transakcje realizowane z użyciem dolara amerykańskiego (USD). OKEx podejmuje wiele kroków w celu rozwoju rynku instrumentów pochodnych, dlatego udostępnia swoim klientom kontrakty futures. Ponadto umożliwia handel z dźwignią, zwieranie transakcji C2C oraz obrót opcjami.
Giełda OKEx jest godna polecenia przede wszystkim doświadczonym traderom, którzy nie będą mieli problemu z obsługą mało intuicyjnego panelu sterowania oraz z wykorzystaniem zaawansowanych opcji handlu kryptowalutami. Należy także nadmienić, że obywatele niektórych krajów nie mają dostępu do wszystkich usług oferowanych przez OKEx ze względu na występujące restrykcje prawne.
Proces weryfikacji danych użytkownika podczas rejestracji konta odbywa się podobnie, jak na innych tego rodzaju platformach. Na OKEx obowiązują dwa poziomy weryfikacji. Aby ukończyć pierwszy etap weryfikacji konta, należy podać imię i nazwisko, narodowość, datę urodzenia, kopię wydanego dowodu tożsamości i kopię dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania. Aby ukończyć drugi poziom weryfikacji, trzeba też dostarczyć kopię wyciągu bankowego, zawierającego dane użytkownika. Do czasu zakończenia procesu weryfikacji, opcje wpłat i wypłat są mocno ograniczone.
Na stronie OKEx próżno szukać szczegółowych informacji na temat stosowanych mechanizmów bezpieczeństwa. Z tego powodu giełda znajduje się tak nisko w naszym rankingu. Z całą pewnością można stwierdzić, że dostęp do platformy szyfrowany jest protokołem HTTPS, zaś użytkownicy mają możliwość włączenia dwuskładnikowego uwierzytelnienia. System pozwala również na przejrzenie historii przeprowadzonych działań, np. sprawdzenie, czy nikt o podejrzanym adresie IP nie zalogował się do naszego panelu. Kodowanie SLL oraz przechowywanie środków klientów na zimnych portfelach zamykają listę znanych zabezpieczeń stosowanych przez giełdę.
Giełda nie przeżyła bezpośredniego ataku, ale można wspomnieć o tym, że w październiku 2017 r. hakerzy zdołali włamać się na konta niektórych indywidualnych użytkowników. Negatywne opinie klientów nieco nadszarpnęły wizerunek firmy. W związku ze wspomnianymi wydarzeniami, obsługa OKEx przygotowała samouczek, w którym informuje użytkowników o sposobach tworzenia silnych haseł i o dobrych praktykach, mających zapobiec przyszłym naruszeniom zasad bezpieczeństwa.
OKEx pobiera standardowe opłaty za realizowane transakcje, obrót kontraktami i wypłatę zgromadzonych środków. Wielkość prowizji transakcyjnych zależy od 30-dniowego wolumenu obrotu. Giełdę charakteryzują niewysokie opłaty zaczynające się od 0,15%/0,10% dla takerów/makerów o najniższym wolumenie. Pozostałe koszty przedstawione na stronie giełdy: tutaj.
O ile wpłaty są darmowe, o tyle poziom prowizji wypłat wynika z kryptowaluty, w której wykonywany jest transfer środków. Na przykład opłaty za przelewy w bitcoinach mogą wahać się od 0,01 BTC dla osób z niższym wolumenem do 0,0005 BTC dla osób z wyższym wolumenem obrotów.
W przypadku dolara amerykańskiego wpłata jest darmowa, a wypłata kosztuje 0,1% od wartości przelewu (minimum 15 USD).
Wpłata i wypłata środków może odbywać się poprzez: transfer kryptowalut, przelew bankowy oraz Alipay i WeChat Pay – te dwa ostatnie dostępne tylko dla mieszkańców Azji. Minimalne kwoty obowiązują zarówno dla zakładanych depozytów, wpłat, jak i wypłat środków.
Czas księgowania przelewu tradycyjnego i elektronicznego (tylko w USD) zależy od kraju oraz banku, w którym zostanie zrealizowana transakcja wpłaty. Długość wspomnianego okresu waha się od kilku do kilkunastu dni. Tak samo jest zresztą z poleceniem wypłaty środków z OKEx na konto bankowe.
Nieco inaczej sytuacja ma się z transferem kryptowalut. Zależnie od tokena, OKEx wymaga różnej liczby potwierdzeń, np. dla bitcoina jest to 1 potwierdzenie sieci, a dla ethereum – 12 potwierdzeń sieci. Dlatego średni czas oczekiwania wynosi od kilkunastu minut do kilku godzin.
Spora liczba tokenów no i dźwignia to coś, co mnie do nich przekonało. Do kilku rzeczy mógłbym się przyczepić ale mimo wszystko nadal korzystam. Taka mocna 4 🙂
Poniżej przedstawiamy stosowany przez nas sposób oceny. Maksymalna możliwa do zdobycia liczba punktów to 16.
Przedziały ocen ratingowych: 1 – 4 = D | 5 – 8 = C | 9 – 12 = B | 13 -16 = A.
Rejestr incydentów (od -4 punktów do 0)
Zabezpieczenia techniczne (od 0 do 7 punktów)
Zabezpieczenia organizacyjne (od 0 do 7 punktów)
Jurysdykcja – otoczenie prawne (- 1 / 0 / 1)
Czas działania na rynku (0 lub 1)
Poniżej przedstawiamy stosowany przez nas sposób oceny. Maksymalna możliwa do zdobycia liczba punktów to 16.
Przedziały ocen ratingowych: 1 – 4 = D | 5 – 8 = C | 9 – 12 = B | 13 -16 = A.
Rejestr incydentów (od -4 punktów do 0)
Zabezpieczenia techniczne (od 0 do 7 punktów)
Zabezpieczenia organizacyjne (od 0 do 7 punktów)
Jurysdykcja – otoczenie prawne (- 1 / 0 / 1)
Czas działania na rynku (0 lub 1)
Aktualnie brak postów.