Obrót 24h
$ -
Obrót 30 dni
$ -
Liczba coinów
-
Liquid pod obecną nazwą istnieje rok. Powstał z fuzji dwóch giełd kryptowalutowych – Quoinex i Qryptos. Za projektem stoją ci sami ludzie więc jego korzenie sięgają 2014 roku. Giełda jest licencjonowana i regulowana przez japońskie FSA i przechodzi zewnętrzne audyty. Wyróżnia się także pod względem płynności, niskich opłat transakcyjnych oraz dostępnych narzędzi – wśród nich handel z dźwignią do maksymalnego poziomu 1:100 oraz lokaty kryptowalutowe.
Liquid udostepnia do handlu sporo altcoinów oraz siedem walut FIAT: dolary: singapurski, hongkoński, amerykański i australijski, euro, jen oraz filipińskie peso . Giełda zapewnia użytkownikom aplikację mobilną Liquid Pro, która posiada przejrzysty interfejs.
Giełda wymaga pełnej weryfikacji: skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość, zdjęcia razem z nim oraz potwierdzenia adresu zamieszkania. Liquid nie jest dostępny dla mieszkańców 17 państw świata, jedynym nieobsługiwanym europejskim krajem jest Serbia. Amerykanie nie mają możliwości obracać na giełdzie walutami FIAT.
Licencja otrzymana od japońskiego FSA oraz audyty wpływają na wiarygodność giełdy. Także środki bezpieczeństwa wewnętrznego przemawiają na korzyść Liquidu. Pracownicy giełdy są kontrolowani, dyski, serwery, klucze i wrażliwe dane starannie zaszyfrowane i odseparowane. Transakcje są zatwierdzane przez dwóch pracowników.
Platforma giełdy wykorzystuje SLL, dwuetapową weryfikację oraz zapory mające na celu przeszkodzić potencjalnym atakom. By zapobiec przejęciu konta przez hakerów, po zmianie maila lub hasła, możliwość dokonywania wypłat jest blokowana na trzy dni. Użytkownicy giełdy mają też dostęp do białej listy adresów IP oraz dodatkowego zatwierdzania transakcji.
Liquid chwali się, że wszystkie środki, którymi obraca, są przechowywane na zimnych portfelach. Giełda utrzymuje zespół inżynierów, którzy zajmują się bieżącym monitorowaniem bezpieczeństwa i testami platformy. Liquid prowadzi program bug bounty.
Liquid stosuje jednolite opłaty dla typów zleceń (maker i taker) i wynoszą one 0,10%. W przypadku używania do opłat wewnętrznego tokenu giełdy (QASH) zmniejszają się one o połowę do 0,05% od transakcji.
Dodatkowo opłaty zmniejszają się wraz z rosnącym wolumenem transakcji. Rabaty zaczynają się jednak od obrotów przekraczających $25 mln miesięcznie. Na największe zniżki mogą liczyć osoby o wolumenie $1 mld, jest to kolejne 0,05%.
Wpłaty depozytów oraz prowadzenie konta są bezpłatne tak samo jak wypłaty kryptowalut. Podejmując waluty tradycyjne, klient musi zapłacić 5 USD/ 5 SGD/ 5 EUR/ 5 AUD zależnie od rodzaju.
Wszystkie koszty i prowizje są wyszczególnione tutaj: https://www.liquid.com/fees/
Giełda udostępnia opcję zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej, można tego dokonać także za pomocą przelewu lub transferu na konto giełdy. Kryptowaluty można wpłacać i wypłacać za pomocą zewnętrznych portfeli.
Czas oczekiwania na wypłatę środków może zająć do trzech dni. Giełda akceptuje karty kredytowe i debetowe. Umożliwia także podjęcie walut tradycyjnych za pomocą przelewu na konto.
Mają sporo coinów ale chyba przez to nie wszystkie są dobrze sprawdzone, jeśli chodzi o fundamenty. Mimo wszystko sama płynność i prowizje całkiem niezłe.
Poniżej przedstawiamy stosowany przez nas sposób oceny. Maksymalna możliwa do zdobycia liczba punktów to 16.
Przedziały ocen ratingowych: 1 – 4 = D | 5 – 8 = C | 9 – 12 = B | 13 -16 = A.
Rejestr incydentów (od -4 punktów do 0)
Zabezpieczenia techniczne (od 0 do 7 punktów)
Zabezpieczenia organizacyjne (od 0 do 7 punktów)
Jurysdykcja – otoczenie prawne (- 1 / 0 / 1)
Czas działania na rynku (0 lub 1)
Poniżej przedstawiamy stosowany przez nas sposób oceny. Maksymalna możliwa do zdobycia liczba punktów to 16.
Przedziały ocen ratingowych: 1 – 4 = D | 5 – 8 = C | 9 – 12 = B | 13 -16 = A.
Rejestr incydentów (od -4 punktów do 0)
Zabezpieczenia techniczne (od 0 do 7 punktów)
Zabezpieczenia organizacyjne (od 0 do 7 punktów)
Jurysdykcja – otoczenie prawne (- 1 / 0 / 1)
Czas działania na rynku (0 lub 1)
Aktualnie brak postów.