Obrót 24h
$ -
Obrót 30 dni
$ -
Liczba coinów
-
Coinquista to młoda, polska giełda kryptowalut, która posiada status małej instytucji płatniczej MIP. Zaczynała jako startup na początku 2019 roku. Pieniądze na rozwój miała zapewnić jej akcja crowdfundingowa na platformie Beesfund. Zbiórka ta jednak nie udała się przez niekorzystną koniunkturę na rynku. Coinquista wystartowała bez względu na fiasko finansowania, ale z uwagi na koszty operacyjne zmuszona była zawiesić działanie.
Pomimo trudnych początków udało się jej stanąć na nogi. Własnymi środkami i przy pomocy nielicznych inwestorów Coinquista ponownie zaistniała na rynku. Uregulowała swoją działalność w Polsce, uzyskując od KNF-u status małej instytucji płatniczej i planuje sięgać wyżej, aby zdobyć licencję KIP i stać się krajową instytucją płatniczą. W kwietniu 2020 roku, Coinquistę docenił PKO Bank Polski, umieszczając giełdę na liście startupów zmieniających oblicze polskiej bankowości. Zespół Coinquisty przedstawia się jako stawiający na pełną transparentność i kontakt z klientem. Giełda zapewnia, że każdy użytkownik otrzyma osobistego opiekuna konta.
Być może najciekawszym punktem w ofercie giełdy jest stablecoin PLX. Trzymający cenę polskiego złotego po kursie 1:1., umożliwia dywersyfikację portfela bez obowiązku podatkowego, do którego dochodzi podczas wymiany cyfrowych środków na tradycyjne waluty. PLX można przy tym łatwo wymienić na zwykłe złotówki, zlecając wypłaty na konto w banku lub poprzez BLIK. Po uzyskaniu statusu KIP, giełda będzie mogła uregulować PLX, jako pełnoprawny środek płatniczy. Coinquista planuje także włączenie do oferty własnych stablecoinów dolara oraz euro (EUX i USX).
Giełda udostępnia wygodną aplikację mobilną. Aby korzystać z jej usług konieczne jest przejście przez pełną weryfikację KYC.
Coinquista przedstawia się jako platforma, która stawia kwestie bezpieczeństwa na pierwszym miejscu. Podczas swojej krótkiej historii, giełda nie padła ofiarą ataku, ani żadnego poważnego incydentu. Bezpieczeństwo środków klientów ma gwarantować przechowywanie ich na zimnych portfelach. Dzięki umowie podpisanej z amerykańską firmą Bitgo, kryptowaluty użytkowników giełdy są ubezpieczone do kwoty 100 mln USD.
Poza wszystkimi podstawowymi zabezpieczeniami gwarantowanymi przez platformę (SSL, dwuetapowa weryfikacja) każdy przelew wychodzący jest sprawdzany pod kątem wiarygodności. Dba o to zewnętrzny partner giełdy, a system pozwala na realizowanie jedynie zatwierdzonych operacji. Coinquista udostępnia także autorski portfel kryptowalut, dzięki któremu jej klienci mogą przechowywać swoje klucze prywatne na własnych urządzeniach mobilnych.
Coinquista pobiera prowizje uzależnione od miesięcznego obrotu oraz pozycji zajmowanej na rynku (maker/taker). Progi, przy których opłaty te ulegają zmiejszeniu są niższe niż w przypadku większości giełd. Najwięcej płacą użytkownicy o miesięcznym wolumenie poniżej 1300 USD. Najmniej klienci, którzy obracają na Coinquiście środkami powyżej 875 000 USD. Najwyższe opłaty, dotyczące najmniej aktywnych klientów giełdy to 0,43% – taker i 0,30% – maker. Najniższe zaś 0,25% – taker i 0,17% – maker.
Coinquista pobiera także prowizje od wypłat środków. Są one zależne od radzaju kryptowaluty, w przypadku bitcoina wynoszą one 0,00045 BTC + 0,15% od kwoty, a dla eteru 0.00126 ETH + 0,15%. Pełna tabela opłat znajduje się na blogu giełdy.
Coinquista oferuje doładowanie konta poprzez BLIK, przelew bankowy lub transfer kryptowalut. Wypłaty działają na identycznej zasadzie. Wychodzące przelewy bankowe mogą być realizowane do 5 dni. Jeśli chodzi o transfer kryptowalut, są one księgowane do 12 godzin. Proces trwa dłużej gdy konto użytkownika nie posiada dwuetapowej weryfikacji. Coinquista umożliwia wyrobienie karty zintegrowanej z portfelem na giełdzie. Umożliwia ona dokonywanie bezpośrednich płatności, np. w sklepach.
Poniżej przedstawiamy stosowany przez nas sposób oceny. Maksymalna możliwa do zdobycia liczba punktów to 16.
Przedziały ocen ratingowych: 1 – 4 = D | 5 – 8 = C | 9 – 12 = B | 13 -16 = A.
Rejestr incydentów (od -4 punktów do 0)
Zabezpieczenia techniczne (od 0 do 7 punktów)
Zabezpieczenia organizacyjne (od 0 do 7 punktów)
Jurysdykcja – otoczenie prawne (- 1 / 0 / 1)
Czas działania na rynku (0 lub 1)
Poniżej przedstawiamy stosowany przez nas sposób oceny. Maksymalna możliwa do zdobycia liczba punktów to 16.
Przedziały ocen ratingowych: 1 – 4 = D | 5 – 8 = C | 9 – 12 = B | 13 -16 = A.
Rejestr incydentów (od -4 punktów do 0)
Zabezpieczenia techniczne (od 0 do 7 punktów)
Zabezpieczenia organizacyjne (od 0 do 7 punktów)
Jurysdykcja – otoczenie prawne (- 1 / 0 / 1)
Czas działania na rynku (0 lub 1)
Aktualnie brak postów.