Bezpieczna krypto inwestycji! Rafał Kiełbus & Tomasz Kowalczyk o bezpieczeństwie Smart Kontraktów | CrypS.

Bezpieczna krypto inwestycji! Rafał Kiełbus & Tomasz Kowalczyk o bezpieczeństwie Smart Kontraktów

mniej niż minuta
Crypto Roast

bezpieczeństwo smart kontraktów

Jak zwiększyć bezpieczeństwo inwestycji w projekty kryptowalutowe? W dobie wszechobecnych exploitów zastanawia się nad tym chyba każdy inwestor.

Oczywiście nie można mylić pojęcia bezpieczeństwa z ryzykiem inwestycyjnym, bo to występuje zawsze. Natomiast my, jako inwestorzy, mamy wpływ na to aby zmniejszyć szansę wzięcia udziału w “scamie” czy zainwestować w nieodpowiedzialny zespół prowadzący dany projekt. Mowa jest oczywiście o audytach smart kontraktów i ich bieżącym doglądaniu. Te, na pierwszy rzut oka, nudne czynności potrafią uratować miliony czy setki milionów dolarów należących do inwestorów. W 2021 roku hakerowi, wykorzystując lukę, udało się uzyskać dostęp do ponad 600 mln dolarów z Poly Network, a to tylko jeden z wielu przykładów.

Wraz z Tomaszem Kowalczykiem oraz Rafałem Kiełbusem – najbardziej rozpoznawalnymi programistami blockchain w Polsce, rozmawialiśmy o tym na co należy zwrócić uwagę podczas “researchu” projektu z jednej strony, a z drugiej podkreślić jak istotne dla samych projektów powinno być bieżące audytowanie smart kontraktów.

“Każdy czas jest dobry na audyt kontraktu, niezależnie od sytuacji na rynku” mówi Tomek Kowalczyk a “najlepiej robić to co kwartał wybierając za każdym razem innego dostawcę”, dodaje. 

Solidna dawka wiedzy zamknięta w jednej godzinie rozmowy!

Zadając pytania, na które odpowiedź powinien znać każdy projekt i inwestor, stworzyliśmy prostą instrukcję jak odsiać potencjalne zagrożenie od solidnego projektu pod kątem bezpieczeństwa smart kontraktu.

Zapraszamy do filmu:

bezpieczeństwo smart kontraktów
reklama
reklama

Dodaj komentarz